Ľ. Višňovský sa dohodol so Slovanom!

Legendárny obranca si na sklonku kariéry oblečie dres HC SLOVAN Bratislave.

Ľubomír Višňovský sa so zástupcami HC SLOVAN dohodol na zmluve do konca aktuálneho ročníka.  Skúsený 39-ročný zadák by sa mohol v súťažnom zápase nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) objaviť približne v polovici novembra. Na utorkovom brífingu s novinármi však pripomenul aj skutočnosť, že ho trápia zdravotné problémy a nie je isté, koľko zápasov si bude môcť dovoliť odohrať. "Mám problémy s chrbtom. Dúfam, že to zvládnem, konzultoval som to aj s lekármi, riskovať však nechcem. Prvá myšlienka bola, že ohlásim koniec. Sadli sme si však s generálnym manažérom Marošom Krajčim, aj manželka do toho niečo povedala. Napokon som zistil, že nechcem takto skončiť. Chcem ešte zažiť s ľuďmi víťazný potlesk," uviedol Ľubormír Višňovský. K súčasnej solídnej forme "belasých" poznamenal: "Slovan sa rozohral, vnímam to pozitívne, chcem im pomôcť. V kabíne sedím vedľa Laca Nagya, s množstvom chalanov sa ešte len zoznamujem. S trénerom sa navzájom poznáme, už sme sa rozprávali o našich predstavách. Rešpektujem ho."V posledných dňoch už Višňovský pripravuje na ľade, aby čo najskôr mohol nastúpiť na prvý zápas v sezóne 2015/16.  "Včera a dnes som trénoval individuálne, hlavne bez kontaktu, doháňam aj resty v kondičke. Dúfam, že sa zohrám s celým kolektívom, Prvé striedania to nebude ´sranda´, keďže som dlho nebol na ľade. Chcem odohrať čo najviac zápasov, sústredím sa na ten najbližší," doplnil Višňovský, ktorý bol v sezóne 2004/2005 vyhlásený za najlepšieho hokejistu na Slovensku.Pre Ľubomíra Višňovského pôjde o deviatu sezónu v HC SLOVAN. Naposledy si dres s orlom na hrudi obliekol v ročníku KHL 2012/13 počas lockoutu v NHL. Celkovo má s našim klubom tri majstrovské tituly v sezónach 1997/98, 1999/00, 2004/05. Jeden z najlepších slovenských obrancov je držiteľom medailového kompletu zo svetových šampionátov. V zbierke má striebro z Petrohradu 2000, zlato z Göteborgu 2002 aj bronz z Helsínk 2003. Jedno striebro získal aj na svetovom šampionáte v in-line hokeji - v roku 2008 v Bratislave. V roku 2010 na ZOH vo Vancouveri bol súčasťou slovenského tímu, ktorý po výborných výkonoch obsadil nepopulárne 4. miesto. Reprezentačnú kariéru ukončil na MS 2011 na Slovensku. Višňovský reprezentoval dovedna na deviatich majstrovstvách sveta elitnej kategórie, aj na šampionátoch C a B-kategórie v rokoch 1994 a 1995, keď si slovenský hokej ešte len razil cestu medzi elitu. V drese s dvojkrížom nechýbal ani na štyroch zimných olympijských hrách. V NHL pôsobil tento nevysoký, ale šikovný ofenzívny obranca s výbornou strelou a solídnou rozohrávkou od sezóny 2000/2001 v tímoch Los Angeles Kings, Edmonton Oliers, Anaheim Mighty Ducks a New York Islanders. Počas necelých štrnástich sezón stihol odohrať 883 zápasov v tzv. regular season s bilanciou 128 gólov a 367 asistencií. V play-off pridal v 28 zápasoch 8 asistencií. V roku 2007 si zahral v Zápase hviezd NHL.HC SLOVAN Bratislava teší, že Ľubomír Višňovský splnil svoj sľub fanúšikom a v závere svojej kariéry si oblečie dres Slovana! Višňu vítame v mužstve, želáme mu pevné zdravie a čo najviac štartov v KHL!