Kunlun rozhodol v presilovkách

HC SLOVAN podľahol čínskemu zástupcovi KHL 1:2 po predĺžení.

HC SLOVAN Bratislava - Červená hviezda Kun-lun 1:2 po predĺž. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 30. Cheechoo (Taffe, Michal Hlinka) - 52. T. Marcinko (M. Bakoš, Järvinen), 65. Mäntylä
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Oskirko - Kučava, Novikov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Pogge - Sersen, Kundrátek, Plastino, Švarný, Starosta, Marek Ďaloga, Bačík - Cheechoo, Taffe, Michal Hlinka - Vopelka, Jeglič, V. Nedorost - Musatov, T. Surový, Chipchura - Lušňák, Andrej Šťastný, Skalický
Kun-lun: Karhunen - Jalasvaara, Mäntylä, Järvinen, Viklund, Bellemore, Pereťagin - Ponikarovskij, Collins, Rau - M. Bakoš, T. Marcinko, D. Fleury - O. Jašin, Sallinen, Enlund - Yuen, Pereskokov, J. Aľševskij

Po slávnosti, počas ktorej pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu vyvesili dres Miroslava Šatana, mali hostia už v 3. min výhodu presilovky, no brankár Pogge počas nej nemal veľa práce. Už v rovnovážnom stave si hosťujúci Karhunen poradil s pokusom Cheechooa, na opačnej strane Pogge zneškodnil delovku Pereťagina. Početnú výhodu potom nevyužil ani Slovan, v 17. min arbitri po porade s videorozhodcom neuznali gól domáceho mužstva, padol totiž so zdvihnutou hokejkou.

V prvej polovici druhej časti putoval na trestnú lavicu D. Fleury a početnú výhodu sa už Slovanu podarilo využiť. Kanaďan Cheechoo dostal prihrávku od Američana Taffeho a strelou z pravého kruhu prekonal Karhunena.

V 50. min Pogge zachránil pri pokuse D. Fleuryho, no o dve minúty neskôr už inkasoval - strelu M. Bakoša ešte zneškodnil, ale na dorážku T. Marcinka bol prikrátky. Vzápätí Slováci z tímu hostí vypracovali šancu aj pre Mäntyläho, ale skóre sa nemenilo. Na opačnej strane nepochodil Kundrátek a duel dospel do predĺženia. V ňom druhý bod pre hostí zariadil v presilovke fínsky obranca Mäntylä.