Košice v Bratislave po 90 mesiacoch

Sedemročné pôsobenie v KHL znamenalo aj prestávku vo vzájomných súbojoch medzi Slovanom a Košicami.

Naposledy sa Košice na ZŠ Ondreja Nepelu predstavili v apríli 2012, počas finálovej série záverečnej sezóny belasých pred odchodom do nadnárodnej ligy.Spomínaný zápas v rámci finálovej série o majstrovský titul na jar 2012 si aktuálne z nášho mužstva pamätajú len útočník Roman Kukumberg, obranca Martin Štajnoch a hlavný tréner Roman Stantien, ktorý pôsobil na lavičke belasých ako asistent českého kouča Jana Nelibu. Práve títo traja sa 21. apríla 2012 na košickom ľade tešili po góle Libora Hudáčka v predĺžení z ôsmeho majstrovského titulu HC SLOVAN. Na druhej strane smútil vtedy košický snajper Michel Miklík, ktorý však o niekoľko týždnov posilnil naše mužstvo v KHL a je samozrejme aj v aktuálnom kádri belasých.Následne odohral Slovan v rámci prípravy v lete 2014 duel v Steel Arene. Naposledy sme sa na východe Slovenska predstavili v 1. kole tohtoročnej edície Tipsport Ligy. V oboch prípadoch sa zrodili víťazstvá belasých, čo v kombinácii s finále 2012 znamená, že Slovan porazil Košice v štyroch posledných vzájomných meraniach síl.Na Slovensku neexistuje väčší klubový hokejový zápas, ako práve zápolenie medzi dvomi najslávnejšími klubmi reprezentujúcimi dve najväčšie mestá. Aj v minulosti táto konfrontácia priniesla niekoľko dôležitých duelov, ktoré sa niesli v skvelej atmosfére a hokejoví fanúšikovia na ne dodnes spomínajú.V ročníku 2009/10 vstúpil Slovan do playoff ako suverénny víťaz základnej časti, po rýchlom postupe do finále zverenci Antonína Stavjaňu dlhšie stáli, čo vo finále perfektne využili Košičania. Tí vyhrali oba zápasy v Ružinove, keďže ZŠ Ondreja Nepelu sa v tom čase pripravoval na MS 2011. Slovanisti už nedokázali sériu zvrátiť, z titulu sa tešili Košičania.O dve sezóny skôr v ročníku 2007/08 to bola pre zmenu oslava titulu v Bratislave. Zverenci trénera Zdena Cígera vyhrávali už 3:0 na zápasy, „oceliari“ zdramatizovali sériu, vyrovnali na 3:3. V siedmom zápase zdolali belasí Košičanov 3:2, ked naše góly strieľali Róbert Döme, Richard Kapuš a Martin Kuľha.Zápasy proti Košiciam priniesli aj niekoľko vypätých okamihov. Finále sezóny 1997/98 poznačil atak útočníka Slovana Karola Rusznyáka na Igora Libu.  Finálový súboj rozhodol zlatým gólom v predĺžení Richard Kapuš, no Košičania cítili krivdu, keďže hlavný arbiter im krátkto predtým neuznal gól. Spomína sa aj na pästný súboj vo finále v roku 2003, keď sa do hromadnej šarvátky zapojil aj hosťujúci brankár Miroslav Šimonovič, ktorého náš útočník Michal Hudec dokonca vyzliekol z dresu.  Fanúšikovia Slovana sa na ďalší napínavý duel s Košicami môžu chystať už túto nedeľu. Úvodné buly zápasu HC SLOVAN – HC Košice je naplánované na 18:00 h. Vstupenky na zápas si zakúpite v sieti Ticketportal