Logo

Správy

SlovanPositive

Konkurent zo západnej konferencie

0 0

Prvý súperom Slovana na aktuálnom tripe bude v sobotu o 16:30 h (SELČ) Viťaz Podolsk.

$article->fk_main_image->title


Tím z podmoskovskej oblasti by si v aktuálnom ročníku rád napravil renomé z vlaňajška, kedy zostal po základnej časti na deviatom mieste tesne za čiarou postupu do vyraďovaj fázy súťaže.

V novom ročníku už tímu nepomôže hviezdny ruský útočník Maxim Afinogenov, ktorý sa stal posilou ďalšieho moskovského tímu z Dinama. Jeho produktivitu by mohol nahradiť ďalší známy forward Alexander Sjomin, ten v KHL nastupoval za Metallurg Magnitogorsk, či Torpedo Nižnij Novgorod. 

Zo Spojených štátov sa do Ruska sťahoval pred sezónou slovenský útočník Marek Hrivík, ktorému KHL zatiaľ sedí, má päť kanadských bodov. Rovnako je na tom v produktivite aj fínský snajper Miro Aaltonen, ten sa do Viťazu vrátil po roku v zámorí. Posilou by mal byť bývalý kapitán Torpeda Nižnij Novgorod Geňadi Stoľjarov.  Z minulého ročníka by na svojich 21 bodov rád nadviazal Arťom Švec Rogovoj.

Defenzíva stojí na českom bekovi Vojtechovi Mozíkovi či Bielorusovi Nikolajovi Stasenkovi. Z domácich hokejistov rád využíva hlavný tréner Valeri Belov zadáka Igora Golovkova.

Silný vyzerá byť aj brankársky post Viťazu. Do mužstva pribudol Fín Joni Ortio so skúsenosťami zo Severnej Ameriky. K dispozícii je aj Igor Saprykin.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem