Konkurenciu na brankárskom poste zvýši Kopřiva

HC SLOVAN Bratislava podpísal ročnú zmluvu s českým brankárom Miroslavom Kopřivom, ktorý naposledy pôsobil v klube HC Slavia Praha.

Dvadsaťdeväťročný gólman je protagonistom moderného typu hokejových brankárov. So svojimi 192 cm výšky a 94 kg hmotnosti výborne vykrýva priestor bránky, vyznačuje sa tiež skvelými reflexmi a dobrou pohyblivosťou.S hokejom začal v rodnom Kladne, za ktoré chytal v doraste, juniorke a až do sezóny 2009/2010 s malými prestávkami aj v českej extralige. V posledných troch sezónach odchytal vyše 120 zápasov v základnej časti a play off Tipsport extraligy v drese "zošívaných".Kopřiva (nar. 5.12.1983) má aj skúsenosti so zámorským hokejom. V roku 2003 po ňom v 6. kole vstupného draftu NHL siahla Minnesota Wild, preto strávil dve sezóny vo farmárskom tíme "divochov" Houston Aeros v AHL, pendlujúc medzi Houstonom a ďalším texaským klubom z Austinu hrajúcim v nižšej súťaži CHL.Po návrate domov sa Miroslav Kopřiva prepracoval do pozície brankárskej jednotky v HC Rytíři Kladno a rovnaké miesto mu patrilo aj v jeho prvej sezóne v pražskej Slavii (2010/2011), keď odchytal 48 zápasov v základnej časti a ďalších 18 pridal v play off (Slavia vypadla v semifinále 3:4 na zápasy s neskorším majstrom Třincom).V rokoch 2008-2011 sa mu dostávalo aj pravidelných nominácií do českého reprezentačného výberu, na svoje konto si doteraz pripísal celkom 10 štartov v najcennejšom drese, z toho 7 v rámci Euro Hockey Tour.Do Slovana prichádza Miroslav Kopřiva ovenčený najlepšími brankárskymi štatistikami z tohtoročného play off českej extraligy, keď v 4 zápasoch mal priemer obdržaných gólov 0,67 a 96,9 %-nú úspešnosť zásahov! V bránke Slavie Praha sa v posledných dvoch sezónach pravidelne striedal s Dominikom Furchom.Miroslav Kopřiva rozšíri v našom klube enklávu českých hokejistov (Vondrka, Škoula, Mojžíš) a má všetky predpoklady nadviazať na výborné výkony českých gólmanov z nedávnej minulosti (Cinibulk, Čapek, Biegl, Barta).Pokiaľ ide o ďalšie pôsobenie Branislava Konráda v Slovane, situácia okolo neho ešte nie je definitívne uzavretá. Braňo prejavil záujem odísť do klubu, kde by mal podstatne viac hernej a zápasovej praxe, akú mu objektívne mohol poskytnúť v poslednej sezóne Slovan. O vzájomnej dohode s Braňom Konrádom budeme informovať v nasledujúcich týždňoch.