Koniec domácej série proti lídrovi Západu

Piaty zápas na ZŠ Ondreja Nepelu odohrá HC SLOVAN v nedeľu o 17:30 proti Medveščaku Záhreb.

Chorvátsky účastník nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy odštartoval ročník 2015/16 vo veľkom štýle. Okrem prehry v otváracom zápase proti Amuru Chabarovsk 2:3 po nájazdoch, zvíťazil Medveščak vo všetkých štyroch zvyšných domácich stretnutiach. Postupne si poradil s Admiralom Vladivostok (3:1), Sibirom Novosibirsk (4:2), Metallurgom Novokuzneck (4:3sn) a vo štvrtok s Dinamom Riga 2:1 po nájazdoch. Záhreb sa tak po piatich zápasoch usadil s jedenástimi bodmi na čele Západnej konferencie. Pokiaľ v minulých ročníkov tvorili kostru jeho tímu zväčša zámorskí hokejisti, aktuálne je mužstvo Záhrebu zložené tiež z európskych hráčov. Jedným z nich je aj zatiaľ produktívny Patrik Bjorkstrand. Dánsky reprezentačný útočník zaťažil brankárov súperov zatiaľ troma gólmi. Dva góly a jednu asistenciu si pripísal český hokejista Marek Kvapil, darí sa tiež trojbodovému Steffanovi Gilliatimu, či ďalším českým útočníkom Radkovi SmoleňákoviTomášovi Mertlovi.V defenzíve Medveščaku dáva hlavný tréner Gordie Dwyer najväčší priestor Geoffreeyovi Kinradovi. Tridsaťročný kanadský bek strávi v zápase na ľade priemerne 24 minút a v štatistikách má tri body. V závese za ním je ďalší Kanaďan Simon Gysbers a fínsky reprezentačný obranca Tukka Mäntylä.Medveščak má v bránkovisku k dispozícii troch vyrovnaných gólmanov, z ktorých sa v bráne v ročníku KHL 2015/16 predstavil už každý z nich.  Najviac odchytaných minút má Kanaďan Danny Taylor, príležitosť v dvoch zápasoch dostal Calvin Heeter, v poslednom stretnutí proti Dinamu Riga sa na víťazstve podieľal 21 zákrokmi chorvátsky brankár Gašpar Krošeľj.HC SLOVAN Bratislava sa s Medveščakom stretol už v príprave na aktuálnu sezónu, v domácom prostredí sme podľahli 1:3. Jediný gól strieľal Cam Barker.Vstupenky na záverečný domáci zápas proti aktuálnemu lídrovi Západnej konferencie si môžete stále zakúpiť v sieti Ticketportal