Logo

Správy

SloavnPositive

Klok sa už teší na konfrontáciu so silnými mužstvami

0 0

Perspektívny obranca Lukáš Klok prežil výborné sezóny v českej najvyššej suťaži, v novom ročníku si vyskúša KHL. Svoje pocity po dohode so Slovanom porozprával pre web hcslovan.sk

$article->fk_main_image->title

Vo Vítkoviciach si mal platný kontrakt, napriek tomu meníš dres...

Už v priebehu minulej sezóny som mal ponuku z KHL, materský klub ma však vtedy nepustil. Teraz prišla šanca opäť a to zo Slovana. S vedením sme našli spoločnú reč pri uvoľnení a mojej snahe zahrať si najlepšiu európsku súťaž, za čo som veľmi rád.

Čo ti dalo takmer päť sezón v drese Vítkovíc..

Veľmi veľa., v klube som vstúpil do seniorskeho hokeja. Vedenie, tréneri mi dali šancu a prejavili mi dôveru. Aj touto cestou by som sa im chcel poďakovať. Tiež vďaka tomu som sa prepracoval do českej reprezentácie a teraz som tu v Slovane, v KHL. 

V aktuálnej sezóne si s českým nároďákom siahal takmer na šampionát..

Áno, zhruba týždeň pred štartom majstrovstiev sveta som sa nešťastne zranil. Mrzí to, bol som celkom blízko a o miesto v tíme som reálne bojoval. Verím, že v budúcnosti ešte šanca hrať na takomto turnaji príde. 

Z extraligy sa presúvaš do KHL, aké máš informácie o nadnárodnej súťaži?

Ligu som sledoval niekoľkokrát v televízii, výsledky zbežne na internete. Je to veľmi kvalitná súťaž, úroveň je určite vyššia ako v českej extralige. Blíži sa k zápasom na medzinárodnej úrovni. Za sebou mám už niekoľko ťažkých stretnutí v českej reprezentácii, očakávam, že podobné merania síl budú počas celej základnej časti a aj táto konfrontácia ma v kariére posunie nahor.  K náročnosti zápasov treba prirátať aj cestovanie a časové posuny. 

Budú to pre teba prvé skúsenosti s obrovskými vzdialenosťami medzi mestami?

Niečo podobné som už zažil v Spojených štátoch.  V juniorke sme cestovali na zápasy aj 17 – hodín autobusom, čo síce dá telu zabrať, no na druhej strane mi to príliš nevadilo. Cestu si vždy krátim filmom, knihou a ubehne to.  Verím, že aj na letecké presuny po Rusku si rýchlo zvyknem a žiadny problém nebude, 

Čerpal si informácie nielen o KHL, ale aj o Slovane?

Vo Vítkoviciach som nastupoval po boku Milana Bartoviča a Ivana Baranku. Obaja v Slovane hrali, Bart tu dokonca robil niekoľko sezón aj kapitána, dobre to tu poznajú. Obaja povedali, aby som do Slovana išiel. Je to klub hrajúci veľmi dobrú súťaž, vidím tu kvalitné zázemie. Verím, že sa nám bude v sezóne dariť. 

Aké sú tvoje hokejové prednosti?

Som komplexný hráč, nie som čisto ofenzívny ani defenzívny bek. Ak treba pomôžem vpredu, na druhej strane sa viem sústrediť aj na defenzívne úlohy. Snažím sa hrať súperovým hráčom do tela a znepríjemňovať im pobyt na ľade, keď je treba, pre tím neváham ani zhodiť rukavice.

Čo by si chcel v tíme Slovana dokázať? 

Chcel by som najmä pomôcť mužstvu vyhrávať čo najviac zápasov a samozrejme to najhlavnejšie je dostať sa do playoff. Viem, že Slovan tam dve sezóny chýbal, snáď sa to podarí tejto partii.

Odštartoval si už s tréningovým procesom pred novým ročníkom?

Sezóna bola dlhá, po klubových povinnostiach som prešiel plynule do reprezentácie. Po spomínanom zranení som si dal nejakú prestávku. Teraz už naplno zarezávam tretí týždeň s kondičnými trénermi, z hráčov napríklad s Matejom Stránským, vlani pôsobil v Severstali Čerepovec. 

Na čo sa do Slovanu najviac tešíš?

Teším sa na konfrontáciu so silnýmu mužstvami KHL, v lige nechýbajú slávne ruské mužstvá s veľkou históriou a svetovými hráčmi.  Samozrejme tiež do kabíny, bol som dlho súčasťou jedného klubu, teraz prichádza zmena. Nové hráčske tváre v kabíne, tiež ľudia okolo hokeja tu v Bratislave.  

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 30 52
2. SKA Petrohrad 29 47
3. Jokerit Helsinki 28 43
4. Lokomotiv Jaroslavľ 30 39
5. Spartak Moskva 31 34
6. HC Soči 31 33
7. Dinamo Riga 28 28
8. Viťaz Podolsk 30 26
9. Dynamo Moskva 29 25
10. HC SLOVAN Bratislava 31 22
11. Dinamo Minsk 30 20
12. Severstaľ Čerepovec 30 20
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 31 20
2. Repik Michal 31 18
3. Cerveny Rudolf 30 14
4. Gelinas Eric 31 12
5. Rau Chad 31 11
6. Chipchura Kyle 31 9
7. Lunter Mario 30 9
8. Sukel Matus 29 9
9. Sersen Michal 31 8
10. Liska Adam 31 6

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem