Logo

Správy

SloavnPositive

Klok sa už teší na konfrontáciu so silnými mužstvami

0 0

Perspektívny obranca Lukáš Klok prežil výborné sezóny v českej najvyššej suťaži, v novom ročníku si vyskúša KHL. Svoje pocity po dohode so Slovanom porozprával pre web hcslovan.sk

$article->fk_main_image->title

Vo Vítkoviciach si mal platný kontrakt, napriek tomu meníš dres...

Už v priebehu minulej sezóny som mal ponuku z KHL, materský klub ma však vtedy nepustil. Teraz prišla šanca opäť a to zo Slovana. S vedením sme našli spoločnú reč pri uvoľnení a mojej snahe zahrať si najlepšiu európsku súťaž, za čo som veľmi rád.

Čo ti dalo takmer päť sezón v drese Vítkovíc..

Veľmi veľa., v klube som vstúpil do seniorskeho hokeja. Vedenie, tréneri mi dali šancu a prejavili mi dôveru. Aj touto cestou by som sa im chcel poďakovať. Tiež vďaka tomu som sa prepracoval do českej reprezentácie a teraz som tu v Slovane, v KHL. 

V aktuálnej sezóne si s českým nároďákom siahal takmer na šampionát..

Áno, zhruba týždeň pred štartom majstrovstiev sveta som sa nešťastne zranil. Mrzí to, bol som celkom blízko a o miesto v tíme som reálne bojoval. Verím, že v budúcnosti ešte šanca hrať na takomto turnaji príde. 

Z extraligy sa presúvaš do KHL, aké máš informácie o nadnárodnej súťaži?

Ligu som sledoval niekoľkokrát v televízii, výsledky zbežne na internete. Je to veľmi kvalitná súťaž, úroveň je určite vyššia ako v českej extralige. Blíži sa k zápasom na medzinárodnej úrovni. Za sebou mám už niekoľko ťažkých stretnutí v českej reprezentácii, očakávam, že podobné merania síl budú počas celej základnej časti a aj táto konfrontácia ma v kariére posunie nahor.  K náročnosti zápasov treba prirátať aj cestovanie a časové posuny. 

Budú to pre teba prvé skúsenosti s obrovskými vzdialenosťami medzi mestami?

Niečo podobné som už zažil v Spojených štátoch.  V juniorke sme cestovali na zápasy aj 17 – hodín autobusom, čo síce dá telu zabrať, no na druhej strane mi to príliš nevadilo. Cestu si vždy krátim filmom, knihou a ubehne to.  Verím, že aj na letecké presuny po Rusku si rýchlo zvyknem a žiadny problém nebude, 

Čerpal si informácie nielen o KHL, ale aj o Slovane?

Vo Vítkoviciach som nastupoval po boku Milana Bartoviča a Ivana Baranku. Obaja v Slovane hrali, Bart tu dokonca robil niekoľko sezón aj kapitána, dobre to tu poznajú. Obaja povedali, aby som do Slovana išiel. Je to klub hrajúci veľmi dobrú súťaž, vidím tu kvalitné zázemie. Verím, že sa nám bude v sezóne dariť. 

Aké sú tvoje hokejové prednosti?

Som komplexný hráč, nie som čisto ofenzívny ani defenzívny bek. Ak treba pomôžem vpredu, na druhej strane sa viem sústrediť aj na defenzívne úlohy. Snažím sa hrať súperovým hráčom do tela a znepríjemňovať im pobyt na ľade, keď je treba, pre tím neváham ani zhodiť rukavice.

Čo by si chcel v tíme Slovana dokázať? 

Chcel by som najmä pomôcť mužstvu vyhrávať čo najviac zápasov a samozrejme to najhlavnejšie je dostať sa do playoff. Viem, že Slovan tam dve sezóny chýbal, snáď sa to podarí tejto partii.

Odštartoval si už s tréningovým procesom pred novým ročníkom?

Sezóna bola dlhá, po klubových povinnostiach som prešiel plynule do reprezentácie. Po spomínanom zranení som si dal nejakú prestávku. Teraz už naplno zarezávam tretí týždeň s kondičnými trénermi, z hráčov napríklad s Matejom Stránským, vlani pôsobil v Severstali Čerepovec. 

Na čo sa do Slovanu najviac tešíš?

Teším sa na konfrontáciu so silnýmu mužstvami KHL, v lige nechýbajú slávne ruské mužstvá s veľkou históriou a svetovými hráčmi.  Samozrejme tiež do kabíny, bol som dlho súčasťou jedného klubu, teraz prichádza zmena. Nové hráčske tváre v kabíne, tiež ľudia okolo hokeja tu v Bratislave.  

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 59 100
2. SKA Petrohrad 59 97
3. Lokomotiv Jaroslavľ 60 85
4. Jokerit Helsinki 59 76
5. Dynamo Moskva 59 70
6. Spartak Moskva 59 64
7. HC Soči 60 62
8. Viťaz Podolsk 59 61
9. Dinamo Riga 59 58
10. Severstaľ Čerepovec 60 48
11. Dinamo Minsk 60 40
12. HC SLOVAN Bratislava 59 33
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 59 30
2. Cerveny Rudolf 57 23
3. Chipchura Kyle 58 20
4. Sukel Matus 57 18
5. Rau Chad 52 16
6. Gelinas Eric 52 15
7. Sersen Michal 59 13
8. Grman Mario 51 9
9. Liska Adam 49 9
10. Klok Lukas 51 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem