KHL zverejnilo kalendár pre nový ročník

Vedenie nadnárodnej súťaže dnes popoludní na svojom webe oznámilo rozpis zápasov pre ročník 2015/2016.

Základná čast sezóny 2015/2016 sa bude hrať podobným hracím systémom ako tomu bolo vlani. Tímy KHL nastúpia spolu na 60 stretnutí – 30 doma, 30 vonku. Dvadsaťosem účastníkov nadnárodnej súťaže odohrá s každým celkom jeden zápas doma a jeden vonku (54 zápasov), ďalších šesť stretnutí zohrá s mužstvami na základe geografickej blízkosti a predpokladanej atraktívnosti pre divákov. Tie by sa mali uskutočniť najmä v "super pondelky", ktoré budú vyhradené práve pre derby zápasy.Celkovo sa v základnej časti odohrá 840 zápasov. Aj napriek vysokej koncentrácii zápasov nenastúpi mužstvo počas jedného mesiaca na viac ako 13 súbojov, kalendár rovnako zohľadňuje aspoň jednodňovú prestávku medzi stretnutiami, vrátane bojov v play - off. Súťažný ročník KHL začne 24. augusta klasickou reprízou finále play-off Gagarinovho pohára medzi SKA Petrohrad a Ak Bars Kazaň. Základná časť, v ktorej sú plánované tri asociačné prestávky sa skončí 18. februára, play off (štvrťfinále konferencií) sa začne 21. februára (Západ) a 22. februára (Východ), semifinále štartuje na Západe 7., na Východe 8. marca, konferenčné finále 22. marca (Západ) a 23. marca (Východ), finále o Gagarinov pohár 7. apríla. Všetky zápasy play off sa budú hrať na štyri víťazstvá, nový šampión bude známy najneskôr 19. apríla 2015.Kalendár zápasov nájdete na stránkach KHL.