KHL prvýkrát na území Rakúska

HC SLOVAN Bratislava sa na konci októbra predstaví v dvoch stretnutiach základnej časti KHL v susednej Viedni.

Vybrané zápasy, spolu s ďalšími „domácimi“ duelmi tímov Jokeritu Helsinki či Dinama Riga vybralo vedenie nadnárodnej súťaže v suvislosti so šírením značky Kontinentálnej hokejovej ligy v krajinách západnej európy. Belasí sú tak nútení na dve stretnutia zmeniť svoj domáci stánok za Erste Bank Arenu vo viedenskej časti Donaustadt.Prvý zápas na viedenskom ľade odohrá HC SLOVAN v piatok 26. októbra o 18:30 h proti CSKA Moskva. Minuloročný finalista Gagarinovho pohára, ktorého zastavila až Ak Bars Kazaň je zatial v aktuálnej sezóne suverénny a bodovo je lepším len Avtomobilist Jekaterinburg. CSKA sa opiera o produktívnych Michaila Grigorenka, Kirilla Kaprizova, Lindena Veya, či šikovnú dvojicu Maxima Šalunova, Konstantina Okulova. Skvelú defenzívu reprezentuje Nikita Nesterov, Alexej Marčenko či Mat Robinson.Druhý duel v metropole Rakúska čaká belasých v nedeľu 28. októbra o 17:00 h proti SKA Petrohrad. Dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára disponuje tým najlepším, čo sa hráčskeho kádra týka. Aj v novom ročníku súťaže sa mužstvo nového trénera Ilju Vorobjova, zároveň hlavného kordmielníka ruskej Zbornej pohybuje na špici nadnárodnej súťaže. Veľkou hviezdou SKA je jeho kapitán, člen Triple Gold Clubu (víťaz Stanley Cupu, zlatý medailistu z MS i ZOH) Pavel Dacjuk. V útoku mu sekundujú také esá ako Nikita Gusev, Nail Jakupov, Viktor Tichonov, Nikolaj Prochorkin. Vyvážená je aj defenzíva, velia jej hráči okolo Patrika Hersleyho, Antona Belova či Dinara Chafizulina.Vstupenky na zápasy proti CSKA Moskva a SKA Petrohrad si ZAKÚPITE TU!