KHL opúšťajú Jugra a Lada, nová sezóna začne 1. septembra s 25 klubmi

Rada riaditeľov KHL na svojom dnešnom zasadnutí v Moskve rozhodla, že v sezóne 2018/19 bude účinkovať 25 klubov.

Súťaž tak opúšťajú Jugra Chanty-Mansijsk a Lada Togliatti, ktoré sa v internom komplexnom ratingu klubov, na základe ktorého vedenie KHL dlhodobo posudzuje schopnosť klubov účinkovať v lige a ich celkový prínos k rozvoju ligy, umiestnili na posledných dvoch priečkach.Jugra pôsobila v KHL od sezóny 2010/11, do play off sa kvalifikovala iba vo svojich prvých dvoch sezónach. Lada sa vrátila do KHL v sezóne 2014/15, do vyraďovacích bojov sa však nikdy neprebojovala.HC SLOVAN Bratislava sa v hodnotení klubov umiestnil na 21. mieste z 27, približne s rovnakým koeficientom ako Viťaz Podoľsk a Amur Chabarovsk, ktorí skončili na priečkach tesne pred ním.Rada riaditeľov KHL zaroveň rozhodla o viacerých ďalších dôležitých bodoch, týkajúcich sa novej sezóny:
  • v základnej časti KHL 2018/19 odohrá každé mužstvo minimálne 60 zápasov, t.j. o 4 viac ako v práve sa končiacej sezóne. Viac zápasov medzi sebou odohrajú tímy z rovnakej divízie, resp. konferencie;
  • kalendár zápasov pre sezónu 2018/19 bude zverejnený najneskôr do 15. júna;
  • po prvý raz od roku 2014 začne KHL sezónu až v septembri, presne v sobotu 1.9. Prvý zápas Slovana tak príde na rad najskôr 2. alebo 3. septembra;
  • pre potreby reprezentácií urobí KHL počas základnej časti 2018/19 tri prestávky, každú v trvaní 5 dní;
  • zo štyroch kandidátov na usporiadanie tradičného Zápasu hviezd KHL napokon uspela Kazaň, podujatie sa uskutoční počas víkendu 19.-20. januára 2019;
  • KHL ustanoví špeciálny Výbor na kontrolu finančného hospodárenia klubov KHL, do konca roku 2018 vykoná kontroly v niekoľkých kluboch, v ktorých sa výrazne líšia náklady;
  • KHL určila platový strop pre kluby v sezóne 2018/19 vo výške 850 mil. rubľov, t.j. cca 12 mil. eur. Do tejto sumy sa nezarátavajú platy hráčov vo veku 21 rokov a mladších, aby kluby mali stimul pravidelne zaraďovať mladých hráčov na súpisky.