Kanada obhájila zlaté medaily

Nedeľným finálovým duelom sa skončili v poradí 80. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

Zo zisku najcennejšieho kovu sa teší opäť výber javorových listov, ktorý po úspechu z minulého roka v Prahe dokázal uspieť aj na turnaji v Moskve a v Petrohrade. Kanadský výber postúpil z moskovskej A skupiny do štvrťfinále z druhého miesta, v ktorom nedal šancu Švédsku po výsledku 6:0, v semifinále si poradil s USA (5:3) a vo finálovom súboji prakticky nič nedovolili reprezentácii Fínska (2:0).V súboji o tretie miesto uspelo domáce Rusko, ktoré sa po neúspešnom semifinále dokázalo motivovať v zápase s USA a zvíťazilo 7:2. Slovenskí reprezentanti nepostúpili v Rusku zo základnej skupiny B a na majstroivstvách sveta obsadili deviatu priečku. All-Star MS: Mikko Koskinen (Fín.) - Nikita Zajcev (Rus.), Mike Matheson (Kan.) - Patrik Laine (Fín.), Vadim Šipačov (Rus.), Mikael Granlund (Fín.)
Najužitočnejší hráč turnaja: Patrik Laine (Fín.)