KalPa rozhodla v závere zápasu

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli v druhom zápase vo Fínsku KalPe Kuopio 2:4.

KalPa Kuopio – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly a asistencie: 17. Ikonen (Harjama, Liedes), 28. Koivisto (Junnila), 54. Pither (Halonen), 60. Pither (Lehkonen) – 46. Sersen (Mikúš, Netík), 51. ÖlveckýZostavy:
KalPa Kuopio: Kiviaho – Timonen, Kauppinen, Koivisto, Halonen, Riikola, Foss, Kouvalainen, Lyytinen – Kolehmainen, Kerälä, Kasperi Kapanen – Saarinen, Pither, Lehkonen – Ikonen, Harjama, Sami Kapanen – Liedes, Riekkinen, Junnila
HC SLOVAN Bratislava: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Brejčák, Štajnoch, Ďatelinka, Tomáš Mikúš – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, Ölvecký, Kukumberg – Daňo, Bakoš, MrázHC SLOVAN Bratislava začal po včerajšej výhre v Jyväskylä na ľade Kuopia vlažne a v prvej tretine si väčšiu príležitosť nevypracoval. Prvá šanca domácich prišla v presilovej hre v 1. minúte, ale Kopřiva strelu Kaspariho Kapanena zneškodnil. O štyri minúty neskôr mali výhodu presilovky aj naši hráči, Kiviaho v bráne domácich sme však vážnejšie neohrozili. Riedko zaplnené tribúny Trust Kapital Areny sa prvého gólu dočkali v 17. minúte, keď dokázal presným tečom usmerniť puk za Kopřivu Jasse Ikonen – 1:0.Prostrednú časť hry odštartovala početná výhoda Slovanu, v ktorej sme sa však k ohrozeniu domácej brány nedostali. Domáci pohrozili v 24. minúte, no v tesnej blízkosti Kopřivu dobre zasiahol Sigalet. O minútu neskôr išli do brejku aj naši hráči, Kiviaho ale vytiahol výborný zákrok. Druhý gól KalPy prišiel v 28. minúte, keď sa presnou strelou medzi betóny presadil Mikka Koivisto.  Slovan sa napriek nepriaznivému stavu snažil o strelenie kontaktného gólu, dobre brániaci domáci nás však pred Kiviaha púšťali len zriedka.Najzaujímavejší hokej priniesla tretia tretina. V jej úvode bola síce aktívnejšía KalPa, no s pribúdajúcimi minútami prebrali iniciatívu našic chlapci.  V 46. minúte sme využili presilovú hru zásluhou Sersena a už o štyri minúty sa s obranou domácich pohral Ölvecký a vyrovnal. Tlak Slovana potom pribrzdilo vylúčenie Mojžíša, ktore na nešťastie pre nás potrestal Luke Pither. V záverečnej hre bez brankára sa naši hráči nepresadili, naopak bodku za zápasom dal gólom do opustenej svätyne opäť Pither.