Logo

Správy

Najbližší zápas

Zajtra o 18:00
vs
HK DUKLA Trenčín
HC SLOVAN Bratislava
Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

K tímu Slovana sa pripojil Marek Viedenský

0 0

Naposledy bol populárny center členom belasej kabíny v ročníku 2017/18.

$article->fk_main_image->title


Uplynulý ročník začal Marek Viedenský v tíme českej najvyššej súťaži z Třinca, no vinou vleklých zranení odohral na východe Čiech iba štyri zapasy. Aktuálne je však hráč už fit, individuálne absolvoval letnú zaberačku a je pripravený pripojiť sa k mužstvu Slovana.

„S Marekom sme sa minulý týždeň dohodli, že sa od pondelka zapojí do tréningového procesu s našim mužstvom. Zranenia, ktoré ho sprevádzali minulú sezónu sú podľa odborných lekárov v poriadku. Hráč sa pripravoval celé leto individuálne.  Ak sa nič podstatné nestane,  v najbližších dňoch sa dohodneme na kontrakte do konca sezóny,“ priblížil dohodu s Marekom Viedenským generálny manažér HC SLOVAN Juraj Bakoš.

Marek Viedenský, ktorý včera (v nedeľu 18. augusta) oslávil svoje 29. narodeniny je fanúšikom Slovana dobré známy z pôsobenia v klube počas nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy.

Vysoký pravák obliekal belasý dres prvýkrát v ročníku 2015/16, kedy prišiel po skvelom 32 – bodovom ročníku vo fínskej HPK Hämeenlinna.  Aj v Slovane pokračoval vo výborných výkonoch, sezónu zakončil ako prvý center mužstva, nazbieral 23 bodov a tímu výrazne pomohol k postupu do playoff. V našom tíme zotrval aj ďalšie dva ročníky, zaradil sa ku kľúčovým útočníkom a celkovo si v drese s orlom na hrudi v troch sezónach pripísal na konto 53 kanadských bodov.

Rodák z Handlovej reprezentoval Slovensko na troch seniorských svetových šampionátoch. Vrcholné podujatia absolvoval aj v kategóriach do 18 a 20 rokov.

HC SLOVAN opätovne víta Mareka Viedenského v našom mužstve a verí, že po vzájomnej dohode odohrá hokejista nadchádzajúci ročník v hlavnom meste Slovenska. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 44 53
2. Zigo Tomáš 44 43
3. Puliš Radovan 43 35
4. Meszároš Andrej 43 27
5. St. Pierre Martin 27 22
6. Bondra Radovan 43 21
7. Šedivý Eduard 44 18
8. Štajnoch Martin 40 17
9. Kytnár Milan 32 17
10. Bačík Patrik 44 16

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem