Logo

Správy

SlovanPositive

K tímu Slovana sa pripojil Marek Viedenský

0 0

Naposledy bol populárny center členom belasej kabíny v ročníku 2017/18.

$article->fk_main_image->title


Uplynulý ročník začal Marek Viedenský v tíme českej najvyššej súťaži z Třinca, no vinou vleklých zranení odohral na východe Čiech iba štyri zapasy. Aktuálne je však hráč už fit, individuálne absolvoval letnú zaberačku a je pripravený pripojiť sa k mužstvu Slovana.

„S Marekom sme sa minulý týždeň dohodli, že sa od pondelka zapojí do tréningového procesu s našim mužstvom. Zranenia, ktoré ho sprevádzali minulú sezónu sú podľa odborných lekárov v poriadku. Hráč sa pripravoval celé leto individuálne.  Ak sa nič podstatné nestane,  v najbližších dňoch sa dohodneme na kontrakte do konca sezóny,“ priblížil dohodu s Marekom Viedenským generálny manažér HC SLOVAN Juraj Bakoš.

Marek Viedenský, ktorý včera (v nedeľu 18. augusta) oslávil svoje 29. narodeniny je fanúšikom Slovana dobré známy z pôsobenia v klube počas nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy.

Vysoký pravák obliekal belasý dres prvýkrát v ročníku 2015/16, kedy prišiel po skvelom 32 – bodovom ročníku vo fínskej HPK Hämeenlinna.  Aj v Slovane pokračoval vo výborných výkonoch, sezónu zakončil ako prvý center mužstva, nazbieral 23 bodov a tímu výrazne pomohol k postupu do playoff. V našom tíme zotrval aj ďalšie dva ročníky, zaradil sa ku kľúčovým útočníkom a celkovo si v drese s orlom na hrudi v troch sezónach pripísal na konto 53 kanadských bodov.

Rodák z Handlovej reprezentoval Slovensko na troch seniorských svetových šampionátoch. Vrcholné podujatia absolvoval aj v kategóriach do 18 a 20 rokov.

HC SLOVAN opätovne víta Mareka Viedenského v našom mužstve a verí, že po vzájomnej dohode odohrá hokejista nadchádzajúci ročník v hlavnom meste Slovenska. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Meszároš Andrej 1 1
2. Bondra Radovan 1 1
3. Štajnoch Martin 1 1
4. Urbánek Jakub 1 1
5. Petráš Šimon 1 1
6. Abdul Jindřich 1 1
7. Kukumberg Roman 1 0
8. Hudec Marek 1 0
9. Podlipnik Matic 1 0
10. Zigo Tomáš 1 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem