Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

K dobrým výkonom prispieva aj celková pohoda

0 0

Oficiálny web hcslovan.sk počas tohtotýždňovej reprezentačnej prestávky vyspovedal svojho najproduktívnejšieho hráča Jindřicha Abdula.

$article->fk_main_image->title


Jindřich Abdul (nar. 1996) začínal s hokejom v rodnom Vsetíne. V čase jeho hokejových začiatkov, zažívalo mužstvo tie najväčšie úspechy. Vsetín sa radoval zo šiestich majstrovských titulov, pričom všetky zlaté medaily má aktuálny hlavný tréner belasých, niekdajší útočník Roman Stantien.

„Bol som vtedy malý chlapec. Mal som päť rokov, keď sa oslavoval posledný ligový titul. Spomínam si teda len veľmi matne. Vsetín je hokejové mesto, ľudia žijú rovnako hokejom teraz ako pred 20 rokmi. Každý zápas na Lapači, ako sa miestny štadión volá, divákov láka. Aj z toho dôvodu aký je hokej v meste populárny som ho začal hrať.“

Do mužstva belasých si prišiel pred sezónou po dvoch rokoch v Poprade. Ako sa v Slovane cítiš?

Napriek svojmu mladému veku, som už stihol pôsobiť v niekoľkých kluboch, no so Slovanom sa to nedá porovnať. Je to takmer 100 - ročný klub s obrovskou históriou a tradíciou. Atmosféra v klube je skvelá, až rodinná. Cítim sa tu veľmi dobre a som spokojný, odráža sa to aj na výkonoch na ľade.

S kým si v kabíne najviac z chlapcov rozumieš?

Najviac asi s Radom Pulišom, tiež je zábava s mladšími chlapcami ako je napríklad Roman Žitný. Rado už má rodinu, takže sa venuje aj doma. Preto trávim čas tiež s kamarátmi mimo hokejového dienia, čo je rovnako dobré na odreagovanie a zmenu.

V Bratislave si na dlhšie obdobie prvýkrát, stihol si sa už zabývať, obľúbil si konkrétne miesta?

Áno, v lete som si našiel byt v blízkosti Zimného štadióna. Bolo pre mňa dôležité, že do kabíny môžem chodiť peši a netráviť čas v ranných zápchach. Pekné prostredie som objavil v blízkosti nákupného centra pri nábreží Dunaja, ktoré poskytuje možnosti na relax, dobrý obed alebo večeru.

Jedno voľné popoludnie si dokonca čas trávil aj v miestnom útulku pre psov...

Psov mám veľmi rád, mám k nim vzťah, nebola to moja prvá návšteva útulku. Rovnako som jeden navštívil aj v Poprade. Snažim sa aspoň takto trošku pomôcť, priniesť psíkom granule, zobrať ich von na prechádzku. Bol som tak vychovávaný odmalička. Vlastného psa zatiaľ nemám, keďže viem, že pri mojom vyťažení, by som sa mu nevenoval dostatočne. Raz si chcem však zadovážiť väčšie plemeno. 

HC SLOVAN je v prvej asociačnej prestávke na líderskej pozícii. Ako hodnotíš doterajší priebeh ročníka Tipsport Ligy?

Ak by nám niekto pred sezónou povedal, že v prvej reprezentačnej prestávke budeme na čele tabuľky, určite by sme to brali všetkými desiatimi. Vďaka dobrým výkonom celého mančaftu je to dnes realita, čo nás všetkých veľmi teší. Zároveň je to výborná motivácia do ďalších bojov, pretože nesmieme prestať pracovať a podávať naďalej výkony ako doteraz.

Zaradil si sa medzi lídrov celého mužstva, s viac ako bodom na zápas si na prvom mieste tímovej produktivity...

Som veľmi rád, že sa mi darí aj po individuálnej stránke a dokážem svojimi bodmi pomôcť mužstvu. Je to však vždy o tom, že úspech hráča rastie s úspechom mužstva - ako celok hráme dobre a vyhrávame, moje kanadské body sú pre mňa už len čerešničkou na torte.

Posledné stretnutia hralo mužstva len na tri formácie. Reprezentačná pauza prišla asi vhod, ako si ty trávil voľné dni?

Realizačný tím nám dal tri dni voľna. Bol som na dva dni v Čechách, navštívil som rodičov, s ktorými som dlhšie nebol. Odreagoval som sa tiež na výlete v Rakúšku, spojil som ho s nákupmi. Dá sa povedať, že som úplne vypol, vyčistil si hlavu a načerpal sily do ďalšieho tréningového a zápasového procesu.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem