Juniorka je v semifinále!

Juniorka to dokázala. Po troch suverénnych víťazstvách nad Košicami otočila vývoj štvrťfinálej série z 0:3 na 4:3.

Pritom ešte v polovici štvrtého zápasu na domácom ľade belasí prehrávali 1:2 a 0:3 na zápasy. Od tohto momentu vstúpil do série akoby iný Slovan, pričom skóre do konca siedmeho zápasu sa zastavilo na 23:1! Do mužstva sa po chrípkovej epidémii vrátilo niekoľko hráčov, z A mužstva tím posilnili Hedera a Sloboda a Slovan svojho rivala predčil po všetkých stránkach - herne, fyzicky i kondične.V rovnakom duchu sa niesol aj siedmy rozhodujúci zápas na hlavnej ľadovej ploche košickej Steel Arény. Naši chlapci neponechali od začiatku nič na náhodu, už v prvej tretine sa ujali vedenia 2:0, ktoré do konca zápasu ešte zveľadili. Súpera prestrieľali v každej tretine s celkovým počtom striel 43:17.V semifinálovej sérii narazí Slovan na obhajcu juniorskeho titulu z HK Nitra, s ktorým v doterajšom priebehu sezóny nemajú dobrú bilanciu. Pre celý tím trénerov M. Mosnára a J. Pethöa, posilnený hneď o niekoľko hráčov mladšieho ročníka, to však može byť mimoriadne kvalitná a cenná hokejová skúsenosť pre ich ďalší rast.HC Košice U20 - HC SLOVAN Bratislava U20 1:7 (0:2, 1:2, 0:3). Góly: Ševčík 2, Mrázik 2, Vavrušek, Hedera, Mirilovič. Diváci: 294. Strely: 17:43, Presilovky: 1:3, Oslabenia: 0:1, Trestné minúty: 91:24.