Juniori strelili Ružinovu 14 gólov, dorast s Ružinovom prehral

Famózny Gabaj strelil 5 gólov, Kalináč 1+3

21.kolo Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava  HK 99 Ružinov 14:3 (4:1, 5:0, 5:2)

HC Slovan: Rybár- Záhradný, Hronec, Ketner, Skurák, Červenka, Luža, Mikuláštík - Surovka, Homa, Sloboda, Kalináč, Halaj, Šalka, Mráz, Podgórski, Gabaj, Klučiar, Kozák

HK 99: Beláček - Haršányi, Cút, Végh, Belan - Tonhauser, Faktor, Hegely, Vrábel, Jonášek, Božik, Štefko, Baran

Góly a asistencie: 0:1 Tonhauser (Végh, Belan), 1:1 Gabaj (Surovka,Kalináč) pres/1, 2:1 Gabaj (Surovka, Luža), 3:1 Surovka (Sloboda) oslab/1, 4:1 Gabaj (Sloboda), 5:1 Podgórski (Kalináč), 6:1 Kalináč (Mráz, Podgórski), 7:1 Kozák (Záhradný), 8:1 Gabaj (Kozák, Surovka), 9:1 Podgórski (Mráz, Kalináč), 10:1 Sloboda (Luža, Surovka), oslab/1,11:1 Halaj (Klučiar, Sloboda), 12:1 Gabaj (Ketner, Mikuláštík), 12:2 Tonhauser (Belan, Božik), 13:2 Ketner (Gabaj, Surovka) pres/1, 13:3 Štefko (Belan, Božik), 14:3 Kozák (Homa)

Rozhodcovia: Rudý - Orolín, Tvrdoň

Presilovky: 6/6

Oslabenia: 2/0

Divákov: 2/0

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnes to zhodnotím krátko, Boli sme od prvej minúty lepším mužstvom. Spravili sme ale jednu malú chybu, kedy se prepadli na útočnej modrej a prehrávali sme tak 0:1. Ale mali sme ešte v tejto  tretine minimálne osem vyložených šancí. Po inkasovanom góle nasledovalo asi zo päť dosť hluchých minút, kedy sme sa trápil v koncovke a nemohli sme dať gól. Akonáhle tam padol vyrovnávajúci gól, tak sa to spustilo a jasne sme dominovali a strieľali góly zo šancí, ktoré sme si vytvorili. Boli sme jasne lepším tímom po celý zápas, súpera sme prehrávali kondične aj herne, či technicky.

21.kolo Extraligy dorastu

HK 99 Ružinov – HC Slovan Bratislava 4:3 sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

HK 99 Ružinov: Krajčovič - Cút, Vyskoč, Rutkovský, Holeša, Bölcs, Lukáčik, Hochmann - Kotzman, Majstrenko, Kubín, Korytko, Crman, Tibenský, Paulik, Horváth, Hrbáčik

HC Slovan Bratislava: Borároš - Omelka, Bačik, Černák, Gula, Šilovič, Vaňo - Klimčík, Dvonč, Petráš, Sabovčík, Mikšík, Mlynčár, Miško, Budiak, Brodek, Šešlija, Kovačič, Oktavec

Góly a asistencie: 0:1 Brodek (Dvonč, Šilovič), 1:1 Majstrenko(Hrbáčik) pres/1, 2:1 Holeša (Crman, Kotzman), 2:2 Černák (Mlynčár),2:3 Brodek (Černák, Mikšík), 3:3 Lukáčik (Rutkovský), Korytko GWS

Rozhodcovia: Baluška - Horínek, Bundil

Vylúčenia: 1/6

Presilovky: 1/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 89

Jozef Pethö, tréner dorastu Slovan Bratislava:

Zápas hodnotím veľmi jednoducho. Bol to náš najslabší výkon sezóny. V očakávanom bratislavskom derby nastúpil Ružinov v plnej sile, aj s hráčmi juniorky a víťazstvo si zaslúžil. Musím priznať, že nás trénerov prehra veľmi mrzí a ak to mrzí aj našich hráčov, tak je to dobre. Treba na tento zápas čo najrýchlejšie zabudnúť a pripraviť sa na zajtrajšie stretnutie.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová, autor fotografie Andrej Žiak