Josef Boumedienne v Slovane skončil

Po vzájomnej dohode opúšťa káder HC SLOVAN Bratislava švédsky obranca Josef Boumedienne.

Boumedienne prišiel do Slovana v posledný májový deň. Po absolvovaní individuálnej letnej prípravy, nastúpil v drese s orlom na hrudi k ôsmim zápasom European Trophy, v ktorých zaznamenal päť presných prihrávok. V základnej časti  KHL odohral za Slovan sedemnásť zápasov s bilanciou dve asistencie. Aj v dôsledku silnej konkurencie spôsobenej výlukou v NHL sa v ďalších zápasoch, napriek snahe a usilovnosti do zostavy neprebojoval.  Josef Boumedienne (nar. 1978) začínal s hokejom vo švédskom Stockholme, z ktorého prešiel do Södertälje  Ako osemnásťročného si talentovaného Švéda vybral v štvrtom kole draftu z 91. miesta New Jersey Devils. V USA však za diablov neodohral ani jeden zápas. Po jednej sezóne v AHL dostal šancu v Tampa Bay Lighting a neskôr nastúpil na takmer 50 zápasov za Washinghton Capitals. V roku 2005/2006 sa vrátil Boumedienne do Európy, no o dva roky neskôr skúšal šťastie opäť za morom v tímoch AHL Hershey Bears a Toronto Marlies. Definitívne opustil sympatický Švéd s africkými koreňmi USA po sezóne 2008/2009. Na starom kontinente obliekal potom postupne dresy Dinama Minsk, Zugu, Djugardenu a Jokeritu.  HC SLOVAN Bratislava ďakuje Josefovi Boumediennovi za odvedenú prácu v našom klube a želá mu veľa šťastia v jeho ďalšej kariére.