Jokerit chutil výborne

V zápase s Helsinkami nechytal iba Jaro Janus, ale celé mužstvo.

O bodovú žatvu Slovana v posledných zápasoch sa nemalou mierou zaslúžil aj brankár Jaroslav Janus, ktorý sa po zranení Johana Backlunda pevne chytil svojej šance. V zápase s Jokeritokm Helsinki mu však výdatne pomáhali všetci spoluhráči a Jaro im zložil zaslúženú poklonu: "Myslím si, že každý dal do zápasu všetko, dávali sme góly, diváci si prišli na svoje. Hrali sme veľmi dobre, až na zopár chýb, ktoré sme vzadu museli hasiť. Zlomová bola presilovka päť na tri, ktorú sme ubránili a od toho sa odvíjal celý zápas. Musím pochváliť spoluhráčov, ktorí blokovali strely. Klobúk dolu pred nimi, čo robili, ja som tam mal pri tej dlhej presilovke o dvoch hráčov možno iba dva zákroky. Chalani chytali aj za mňa." Pred týždňovou asociačnou prestávkou zavládla v kabíne belasých skvelá nálada, víťazstvá a dobrá hra pozdvihli hráčom sebavedomie. "Je veľmi pekné, že sme tieto posledné tri zápasy zvládli. Súperi boli jeden ťažší ako druhý a preto to víťazstvo chutí viac. Chýba nám viacero hráčov, ale ukázali sme, že sme silný tím a vieme hrať aj s hráčmi, ktorí počas celej sezóny nenastupujú pravidelne. Myslím si, že proti Jokeritu sme podali skvelý výkon a výhra nad takýmto kvalitným súperom bude chutiť výborne," povedal krátko po stretnutí brankár Slovana.