Jeden krok z dvadsiatich

Belasí zodpovedným výkonom eliminovali silnú Ufu, rovnako chcú zabojovať aj proti Traktoru.

Prvý zápas dlhej domácej série na prelome rokov vyšiel pre hráčov HC Slovan Bratislava na jednotku. Výborným výkonom dokázali eliminovať favorizovaného súpera a tím Salavat Julajev Ufa porazili 4:1. Belasí vyhrali každú tretinu a najmä druhé a tretie dejstvo bolo v ich podaní výborné."K zápasu sme pristúpili naozaj veľmi zodpovedne a od prvej do poslednej minúty sme šliapali naplno. Boli tam aj nejaké chybyčky, ale to k hokeju patrí. Dôležité sú pre nás tri body. Celú sezónu máme kolísavé výkony, čo sa odráža aj na diváckej priazni. Pre nás je teraz dôležité zopakovať rovnaký výkon výkon aj v ďalšom zápase a nečakať, že body prídu samé," vyjadril sa po víťaznom dueli kapitán Michal Sersen. Belasých čaká o 24 hodín ďalší silný súper, v stredu privítajú na domácom ľade štvrtý tím východnej konferencie Traktor Čeljabinsk: "Musíme sa dobre vyspať a nachystať sa na súpera rovnako, ako v tomto stretnutí. Výkony nemáme stabilizované a je predčasné po jednom vydarenom zápase hovoriť, že je všetko v poriadku. Ale dá sa povedať, že sme, obrazne povedané, urobili prvý krok z dvadsiatich."