Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Je koniec! Tipsport Liga sa kvôli hrozbe koronavírusu nedohrá

0 0

Zástupcovia klubov Tipsport Ligy sa rozhodli na dnešnom mimoriadnom zasadnutí vo Zvolene predčasne ukončiť sezónu 2019/20.

$article->fk_main_image->title

SPRÁVU PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME!

Urobili tak v súvislosti so šíriacou sa hrozbou nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ktorá nedávala predpoklady na regulárne pokračovanie zvyšných zápasov nadstavby a Kaufland play off 2020.

"Všetci sme išli na toto stretnutie s cieľom nájsť riešenia, ako ligu dohrať. Zaoberali sme sa úvahou, že ak by sme dlhšie čakali, či by nám okolnosti umožňovali nejakým skráteným formátom ligu dokončiť. No ako diskusia pokračovala, každým ďalším príspevkom sme dospeli k tomu, že táto úvaha je nerealizovateľná. Dospeli sme k záveru, že v súčasnosti nie je možné dohrať súťaž žiadnym realizovateľným formátom. Či už z obchodnej, alebo logistickej stránky, je to nereálne. V tomto sa zhodli všetci zástupcovia," uviedol riaditeľ Pro-Hokej a.s. Richard Lintner.

O tom, či a na základe čoho bude pre túto sezónu vyhlásený majster, rozhodne vo štvrtok 12. marca 2020 Ligová rada v zložení prezident SZĽH Miroslav Šatan, riaditeľ Pro-Hokej a.s Richard Lintner a športový riaditeľ SZĽH Igor Guryča.

Už v utorok večer v rýchlom slede za sebou prijali rovnaké rozhodnutie a predčasne ukončili aktuálnu sezónu aj dve iné európske hokejové súťaže. Najprv sa k takému kroku rozhodlo vedenie nadnárodnej súťaže EBEL, vzápätí po nej rovnaké stanovisko prijala aj nemecká DEL. V oboch prípadoch padol tento verdikt v súvislosti s prevenciou pred šírením nového koronavírusu. V ani jednej z týchto krajín hokejového majstra pre sezónu 2019/20 nevyhlásili. Určili iba miestenky pre jednotlivé mužstvá do hokejovej Ligy majstrov 2020/21.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem