Jaroslav Walter oslavuje 74. narodeniny

Niekdajší skvelý hokejista a tréner HC SLOVAN Bratislava Jaroslav Walter oslavuje počas tohto víkendu 74. narodeniny.

Rodák z českého Sobědraží v Píseckom okrese začínal s hokejom v českom Litvínove. Počas vojenčiny pôsobil útočník so skvelou hokejovou technikou v Dukle Jihlava, odkial sa v roku 1960 vrátil späť do Litvínova. Po štyroch rokoch si to Walter namieril do Bratislavy a dres Slovana obliekal až do roku 1968. Do Slovana prišiel v roku 1964 a pôsobil tu až do roku 1969. Titul so Slovanom však nikdy nezískal.  V reprezentácii odohral 28 zápasov. V zbierke má bronzové medaily z Majstrovstiev sveta vo Švédsku (1963) a zo zimnej olympiády v Innsburucku (1964). Ako tréner začínal Walter práve v Slovane, ako asistent doc. Staršieho v roku 1972. Jeho trénerská kariéra pokračovala ďalej v Dukle Trenčín, v nemeckom EC Deilinghofene, aby sa v roku 1982 vrátil do Slovana ako hlavný tréner. Neskôr pôsobil člen Siene slávy slovenského hokeja opäť v Dukle Trenčín a v roku 1990 pomohol Slovanu v návrate späť medzi elitu. Úspešné bolo aj pôsobenie Waltera pri reprezentácii, kde pôsobil ako asistent Ivana Hlinku. Ich mužstvo získalo na MS 1992 i na olympiáde v Albertville 1992 bronzové medaily.HC SLOVAN Bratislava želá Jaroslavovi Waltera k 74. narodeninám hlavne veľa zdravia, šťastia a radosti pri sledovaní zápasov Slovana!