Janus predpovedal nulu, tip mu vyšiel

Brankár belasých vychytal druhé čisté konto v sezóne.

V domácom zápase proti Atlantu Mytišči sa pri samostatných nájazdoch zranil brankár HC Slovan Bratislava Johan Backlund, ktorý posledné stretnutia odchytal vo výbornej forme. V dueli proti Metallurgu Novokuzneck ho tak musel v bránke nahradiť Jaroslav Janus. Predviedol fantastický výkon a vychytal druhé čisté konto v aktuálnej sezóne. "Chalani od začiatku nepúšťali súpera do väčších šancí, takže som sa asi rozchytal po nejakých strelách od modrej čiary. Ďakujem veľmi pekne, chalani! Fakt hrali skvelo, dali sme hneď gól. Oveľa lepšie sa hrá, keď dáme prvý gól, hráme útočne a nezdržujeme sa dlho v našej tretine. V posledných zápasoch sme nestrieľali veľa gólov a brankár musel mať skvelý zápas, aby sme uhrali nejaké body. Ale som rád, že v tomto stretnutí to bolo naopak a chalani sa v ofenzíve presadili. Verím, že takto to bude pokračovať ďalej," pochválil spoluhráčov. Brankár Slovana mal pred duelom s Novokuzneckom predtuchu, ktorá sa nakoniec vyplnila: "Pred zápasom som povedal, že neinkasujeme. Neviem prečo som si to myslel, bolo to dosť sebavedomé, ale chvalabohu, vyšlo to. Treba si veriť, sme dobrý tím, máme skvelé podmienky, takže nie je dôvod na výhovorky. Potvrdili sme, že hokej hrať vieme."