Jakub Cíger: Proti Slovanu sa mi hralo divne

VIDEO: Mladý útočník bojuje o miestenku na juniorský šampionát.

Mladý útočník bojuje o miestenku na juniorský šampionát.

Na nudu sa túto sezónu Jakub Cíger určite sťažovať nemôže. Začínal ju v reprezentačnom výbere Orange 20, potom sa vďaka katastrofálnej maródke presunul do materského klubu a teraz sa opäť pripravuje s juniorskou reprezentáciou. Výber mladíkov totiž čakajú majstrovstvá sveta a o miestenku na šampionát bojuje aj Jakub. Ten sa v stredu predstavil na ľade Slovana, ale tentoraz stál na opačnej strane. "Priznávam, bol to nezvyčajný zápas. Proti Slovanu sa mi hralo divne, nastúpil som proti chalanom, s ktorými som bol mesiac a pol každý deň, hrávali sme spolu. Možno, že niektoré súboje proti nim som mohol riešiť z mojej strany inak. Proti nim sa mi hralo omnoho ťažšie," vyznal sa talentovaný útočník.  Reprezentačná dvadsiatka odohrala posledné dva zápasy pred záverečným kempom, ten so Slovanom im veľmi nevyšiel, doma s Popradom však podali sympatický výkon a prehrali len 1:2. "Urobím všetko pre to, aby som trénerovi ukázal, že mám na to, aby som na šampionát išiel. Ak by sa mi to nepodarilo, vrátim sa hneď do Slovana, s ktorým mám zmluvu ešte aj v budúcom roku," povedal Jakub.