Hviezdy z Petrohradu deväť zápasov bez prehry

Prvým súperom HC SLOVAN Bratislava na piatom tripe sezóny bude v utorok o 18:30 h (SELČ) SKA Petrohrad.

Mužstvo Olega Znaroka sa po prehre v Záhrebe naštartovalo na ľade Slovanu k zatiaľ neprerušenej deväťzápasovej víťaznej sérii. Tá hviezdne mužstvo okolo Iľju Kovalčuka, či Pavla Dacjuka drží suverénne na prvej pozícii v celej súťaži. Po odohratí 25 zápasov má SKA 61 bodov a v riadnom hracom čase prehralo iba raz.SKA neovláda len štatistiky medzi všetkými mužstvami súťaže, ale aj tie individuálne. Čo sa bodov týka, najväčšou útočnou postavou mužstva je ruský bombardér ja Kovalčuk. Dvojnásobný zlatý medailista z majstrovstiev sveta si v 25 zápasoch pripísal 33 bodov a v celej lige je lepší len o bod Sergej Mozjakin. O sedem bodov menej má Nikita Gusev, ten prišiel do SKA z Chanty–Mansijska.Ofenzívna sila Petrohradu tu však ani zďaleka nekončí. Do mužstva prišiel pred sezónou ďalší výnimočný hokejista Pavel Dacjuk. Víťaz Stanley Cupu a niekoľkonásobný medailista z MS sa do Ruska vrátil po 14 sezónach, v 13 dueloch má zatiaľ 11 bodov.  Vysoko v štatistikách je tiež trojica Alexander Barabanov (19 b.), Jevgenij Dadonov (18 b.) a Sergej Plotnikov (18 b.).  V útoku sa SKA spolieha aj na góly od Vadima Šipačova, či Steva Mosesa.Produktívni sú aj obrancovia: Vjačeslav Vojnov zaknihoval už 20 bodov, Anton Belov 11 bodov. Defenzívne úlohy má Maxim Čudinov.Šestnásť zápasov za SKA odchytal Igor Šesťorkin, jeho úspešnosť siaha až na hranicu 94%. Vysoké percento úspešnosti, 93% má po deviatich odchytaných zápasoch Mikko Koskinen.