Hviezdny Avangard v nedeľu v Bratislave

Druhým súperom HC SLOVAN v dvojzápasovej novembrovej domácej sérii bude v nedeľu o 17:30 h Avangard Omsk.

Omsk v aktuálnom ročníku nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy disponuje azda najsilnejším tímom v doterajších sezónach súťaže. Vedenie klubu pred sezónou podpísalo na pozíciu hlavného trénera 58 – ročného skúseného Boba Hartleyho. Kanaďan, ktorý sa ako hlavný tréner radoval z víťazstva prestížneho Stanley Cupu v roku 2001 s Coloradom Avalanche má v tíme niekoľko opôr spoza mora.V defenzíve patrí medzi vyťažovaných bekov Cody Franson, v ofenzíve rovnako hráč s prsteňom za výhru Stanley Cupu Max Talbot či jeho ofenzívny kolega David Desharnais. Povolenú kvótu piatich cudzincov dopĺňa spoľahlivý fínsky bek Ville Pokka a nedávna posila tímu, mimochodom ďalší víťaz Stanley Cupu, švédsky kanonier Viktor Stalberg.  Mužstvo však z hľadiska produktivity ťahá 24 – bodová ruská dvojica Sergej Širokov, Iľja Michejev.  Prvú trojku uzatvára Denis Žernov s 16 bodmi. Najproduktívnejším bekom Avangardu je Jevgenij Medvedev, ktorý má na konte 15 bodov, k ďalším zvučným obranným pilierom patrí Maxim Čudinov či Nikita Pivcakin. Medzi troma žrďami sa ako jasná jednotka drží robustný ruský gólman Igor Bobkov. Odchytal už 28 zápasov s úspešnosťou zákrokov viac ako 91%.Vstupenky na atraktívny zápas proti Avangardu Omsk (nedeľa 25. novembra o 17:30 h) si zakúpite v sieti Ticketportal.