Hviezdne CSKA v Bratislave

Hokejisti HC SLOVAN majú pred sebou tretí zápas domácej série. V sobotu o 17:30 do SLOVNAFT Areny zavíta CSKA Moskva.

Po nevydarenom súboji s Čerepovcom mali Slovanisti tri dni na to, aby sa pripravili na súboj s jedným z najväčších favoritov súťaže. CSKA Moskva vyhralo päť z doterajších šiestich duelov a od začiatku sezóny potvrdzuje veľké ambície. V Západnej konferencii je s 15 bodmi na 2. mieste. V Bratislave zakončia Radulov a spol. štvorzápasový trip. Naposledy hrali vo štvrtok v Záhrebe, nad Medveščakom zvíťazili 3:2.V úvode ročníka má výbornú formu jedna z letných posíl Moskovčanov. Stephane Da Costa odštartoval prvú sezónu v KHL vo veľkom štýle. Rodák z Paríža má po šiestich zápasoch na konte už 7 bodov (5+2). Rovnakú bilanciu má aj Jan Muršak. Slovinský hokejista prestúpil do CSKA vlani v zime z Chabarovska. V minulosti sa pokúšal presadiť aj v zámorí, za Detroit nastúpil v 47 dueloch v NHL. Minulý rok si v slovinskom drese zahral na olympiáde v Soči, kde sa v jednom tíme stretol s našimi útočníkmi Rokom Tičarom a Žigom Jegličom.Najväčšia hviezda nášho najbližšieho súpera Alexander Radulov na prvý presný zásah v aktuálnej sezóne stále iba čaká. Ale darí sa mu aspoň pripravovať góly pre svojich spoluhráčov, pripísal si už šesť asistencií. V kádri CSKA je od leta aj „zlý muž“ ruského hokeja. Jevgenij Arťukin zatiaľ drží svoje nervy na uzde, na trestnej lavici si doteraz odsedel na jeho pomery iba krátkych 10 minút.Lídrom defenzívy mužstva z ruskej metropoly je Nikita Zajcev. Ruský reprezentant strávi na ľade priemerne viac ako 21 minút a darí sa mu aj pri jeho útočných výpadoch. Nazbieral už štyri body za dva góly a dve asistencie.V bránkovisku CSKA na začiatku sezóny žiari Stanislav Galimov. Robustný gólman nastúpil doteraz v piatich súbojoch a v každom z nich pre svoj tím vychytal víťazstvo. V dvoch prípadoch si dokonca udržal čisté konto a s priemerom 1,2 gólu na zápas je jedným z lídrov brankárskych štatistík.S Moskovčanmi sme sa naposledy stretli počas prípravy na prebiehajúci ročník. V auguste sme s nimi na sústredení vo Švajčiarsku odohrali vyrovnaný zápas, v ktorom dvomi gólmi zažiaril Libor Hudáček. CSKA sme napokon zdolali 3:2 po predĺžení.V uplynulom ročníku nebola v našich dueloch s Moskovčanmi núdza o góly. V Bratislave sme im podľahli 2:3, ale na ich ľade sme im prehru oplatili. V napínavej prestrelke sme zvíťazili 5:4.Zápas HC SLOVAN Bratislava – CSKA Moskva je už niekoľko dní beznádejne vypredaný. Fanúšikovia, ktorým sa neušli vstupenky, si môžu tento súboj pozrieť v sobotu o 17:30 na Sport1.