Hudáček dvoma gólmi rozhodol!

HC SLOVAN Bratislava zdolal v Herisau slávne CSKA Moskva 3:2 po predĺžení.

CSKA Moskva – HC SLOVAN Bratislava 2:3pp (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Prochorkin, 33. Da Costa (Radulov) – 39. Bartovič (Netík), 43. Hudáček, 64. Hudáček.Zostava:
HC SLOVAN Bratislava: Backlund– Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Bližňák, Murley – Mojžíš, Mihálik, Hudáček, Surový, Netík – Brejčák, Luža, White, Šťastný, Lunter - Jeglič.Slovan odohral posledný zápas na sústredení vo Švajčiarsku proti CSKA Moskva, v ktorého zostave sa predstavil už aj hviezdny útočník Jevgenij Arťuchin. Zverenci Rostislava Čadu sa silného súpera nezľakli a v prvých minútach z hokejok Murleyho a Netíka vyskúšali pozornosť gólmana CSKA. Backlund sa musel mať na pozore pri útokoch Radulovovej formácie, ktorá mala aj najväčšiu príležitosť zápasu, no švédsky brankár v našich službách výborne zasiahol. Slovanistov môžu mrzieť dve nevyužité presilové hry, počas ktorých síce dostali súpera pod tlak, strely Baranku a Sersena však v bráne neskončili.Slávny moskovský klub odohral prostrednu časť hry vo vysokom tempe a najmä prvá desaťminútovka vyšla „domácim“ skvele. V 29. minúte potrestal vylúčenie Luntera Prochorkin, ktorý sa presadil bekhendom z bezprostrednej blízkosti. Aj naďalej sa hralo v našej obrannej tretine, skvele zasahoval Backlund, ktorý zneškodnil viacero čistých šancí. CSKA sa druhého gólu dočkalo napokon v 33. minúte, keď stratu puku v strednom pásme potrestal z brejku dvaja na jedného francúzsky internacionál Stéphane Da Costa. Slovan sa potom dostal do hry, no nevyužil dve presilovky o dvoch hráčov. V závere druhej tretiny pokračoval náš tlak, ktorý využil po prihrávke Netíka strelou švihom Milan Bartovič.V tretej časti hry sa hra prelievala zo strany na stranu. Slovan sa dočkal vyrovnávajúco gólu v 43. minúte, keď sa perfektne uvoľnil Hudáček, oklamal gólmana Lalanda a puk zasunul do brány. V ďalších minútach tretej tretiny podržal Slovan skvelý Backlund, ktorý zlikvidoval niekoľko šancí CSKA a zápas tak išiel do predĺženia. V ňom najskôr Arťuchin nešetrne narazil Laca Nagya a následnú presilovú hru využil opäť Hudáček. Slovan tak zdolal slávne CSKA 3:2 po predĺžení.