Hráči Slovana oporami reprezentácie na domácich MS

Napriek niektorým skeptickým hlasom všetci štyria hráči HC SLOVAN Bratislava, ktorí zasiahli do zápasov na domácich MS v hokeji, patria medzi opory reprezentácie.

Bodovo najvýraznejšie sa doteraz presadil Matúš Sukeľ. Najproduktívnejší Slovák v uplynulej sezóne KHL s 18 bodmi (10+8) dokázal svoju efektivitu aj v doterajších šiestich vystúpeniach na domácom svetovom šampionáte. Konto súperov zaťažil piatimi gólmi, na ktoré mu stačilo iba 9 striel. Zo všetkých hráčov na majstrovstvách sveta má tak pred poslednými zápasmi najlepšiu efektivitu streľby na úrovni 55,56%!Najmladší hráč v zostave Adam Liška z pozície krídla vo štvrtom útoku získal 3 body za 2 góly a jednu asistenciu. Okrem toho má dva plusové body. V podobných plusových číslach sú aj jeho "parťáci" z útoku Mário Lunter (0+2), dva plusové body a Dávid Buc (0+3, jeden plusový bod. Brankár Marek Čiliak, ktorý v sezóne 2018/19 odohral celkom 28 zápasov za Slovan v KHL s 89,3%-nou úspešnosťou zásahov, nastúpil na MS doteraz v 5 zápasoch s úspešnosťou 87,3%.