SloavnPositive

Hostia efektívnejší v koncovke

0 0

Hokejisti Slovana si síce vypracovali niekoľko šancí, istého Sorokina však neprekonali.

HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Ožiganov (Okulov, Sorokin), 14. Platt (Ničuškin), 54. Platt (Marčenko, Blažijevskij)Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Garbutt 10 min za nešp. správanie, T. Voráček (obaja Slovan) 5+DKZ za seknutie a nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Kislov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan
: Štěpánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, T. Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Z. Boychuk, Kašpar - J. Mikúš, Colby Genoway, Buchtele - Lamper, A. Šťastný, Garbutt - Skalický, Sádecký, Ščerbatov
CSKA: Sorokin - Robinson, Kiselevič, Marčenko, Nesterov, Ožiganov, Naumenkov, Blažijevskij - Ničuškin, Grigorenko, Telegin - Kaprizov, Šalunov, Šumakov - Ľubimov, Andronov, Žarkov - Okulov, Scott, Kuzmenko - Platt

Hokejisti bratislavského Slovana nevstúpili do zápasu dobre, už v 39. sekunde si nerozumeli pri striedaní a súperovi ponúkli presilovú hru. Moskovčania početnú výhodu síce nevyužili, no v 5. min otvoril skóre presnou strelou z pravého kruhu Ožiganov. O štyri minúty neskôr bol v šanci domáci J. Mikúš, no z veľkého uhla neprekonal pozorného Sorokina. V dvanástej minúte hrali domáci opäť v oslabení, na trestnej lavici sedel Colby Genoway za držanie, hokejisti CSKA ani druhú presilovku nevyužili na gól. "Belasí" hrozili najmä z protiútokov, v 14. min sa však do brejku dostali aj hostia a na 2:0 zvýšil rodák z Kanady reprezentujúci Bielorusko Platt. V závere tretiny hrali domáci i do tretice v oslabení, Moskovčania sa nepresadili. Štyridsaťsedem sekúnd pred koncom bol v šanci Colby Genoway, ale Okulov mu v poslednom momente zabránil ohroziť Sorokina.

Aj v druhej časti hry "belasí" doplácali na pre nich prísny meter arbitrov, už v úvode na trestnej lavici skončil Lukáš Kašpar. Hráči CSKA mali príležitosť v 26. min, no strela Blažijevského neskončila za brankárom Slovana Jakubom Štěpánkom. Ten istý hráč bol v šanci aj o tri minúty neskôr, no znovu uspel domáci gólman. V 31. min unikol súperovej defenzíve Ščerbatov, puk však betónom zastavil Sorokin. V 33. min hral presilovku Slovan po faule Šalunova - zahrali ju dobre a vytvorili si viaceré zaujímavé príležitosti, Sorokina neprekonal žiadny domáci hokejista.

V tretej časti hry sa do prvej vážnejšej situácie dostal Lamper po prihrávke A. Šťastného, no jeho strela našla pripraveného Sorokina. V 46. min nebezpečne vystrelil Kaprizov, puk skončil v Štěpánkovej lapačke. Hostia potom využili päťminútovú presilovku v jej závere, v 54. min strelil druhý gól v zápase Platt. "Belasí" mohli pred koncom zápasu aspoň znížiť, keďže rozhodcovia videli na ľade šesť hráčov CSKA, domáci ani druhú presilovku v zápase nevyužili.