Hokej sa nehrá 50 minút

Ivana Baranku mrzí herný výpadok v prvej tretine.

Belasí rozohrali aj prvý zápas na domácom ľade po návrate z tripu výborne, nad Torpedom viedli po góle Milana Bartoviča 1:0 a hru mali v rukách. V polovici prvého dejstva však súpera po vlastných chybách posadili na koňa a dovolili Nižnému Novgorodu streliť dva góly. "Aspoň sme ukázali charakter, prehrávali sme 1:2 a proti kvalitnému mužstvu sme dokázali vyrovnať. Tretia tretina už bola taká, že oni mali nejaké šance streliť víťazný gól, my sme mali nejaké šance, takže to asi skončilo spravodlivo. Trestné sú už lotériou, komu sa v ten deň viac zadarí. Mrzí ma druhá polovica prvej tretiny, mali sme dobrý vstup do zápasu, kontrolovali sme priebeh, potom sme však prestali korčuľovať. Musíme si to v kabíne rozobrať, hokej sa nehrá 50 minút, ani 59 ale šesťdesiat. Na toto si musíme dávať väčší pozor," vyjadril sa tesne po skončení stretnutia Ivan Baranka. V ďalšom zápase nastúpia belasí proti Čerepovcu a na tohto súpera nemajú hráči Slovana dobré spomienky. Zo štyroch vzájomných súbojoch nedokázali v troch streliť Severstaľu ani gól a vyhrali iba v jednom. "Nemôžem povedať, že to je vyslovene nepríjemný súper pre Slovan, pretože som tu zatiaľ proti Čerepovcu nehral. Teraz máme kompletne iné mužstvo, než tu bolo posledné dva roky. Máme dobrú partiu a veríme si. Samozrejme, Čerepovec nepodceňujeme a budeme sa na toto mužstvo pripravovať ako na každého iného súpera," povedal skúsený obranca.