Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Hlavným trénerom A mužstva bude Roman Stantien

0 0

Roman Stantien sa vracia do klubu, v ktorom získal majstrovský titul ako hráč, aj ako tréner.

$article->fk_main_image->title

Zmluvu podpíše na dva roky do 30.4.2021, jeho asistentom sa stane Rudolf Jendek, ďalších členov svojho realizačného tímu, najmä trénera brankárov, by chcel oznámiť v priebehu najbližších dní.

Roman Stantien (1964) sa síce narodil v moravskom Kyjove, je však odchovancom dubnického hokeja. Ako hráča ho tréneri využívali najmä na poste centra a ľavého krídla. Počas svojej kariéry sa stal šesťkrát majstrom českej extraligy (vždy v drese Vsetína), okrem toho má tiež dva tituly majstra slovenskej ligy, ten druhý v pamätnej lockoutovej sezóne 2004/2005 v drese HC SLOVAN Bratislava. Svoje si Roman Stantien odohral aj v reprezentácii, zúčastnil sa na dvoch majstrovstvách sveta a tiež olympijskom turnaji v Nagane 1998. 

Po skončení aktívnej hráčskej kariéry v roku 2009 takmer okamžite presedlal na trénerské remeslo. Začal ako asistent trénera v HK Nitra, ale už v januári 2012 doplnil trénerský triumvirát s Janom Nelibom a Miroslavom Mosnárom, ktorý doviedol HC SLOVAN dosiaľ k poslednému majstrovskému titulu belasých v najvyššej domácej súťaži. V Slovane zostal Roman Stantien aj počas účinkovania klubu v KHL. Celkom absolvoval štyri sezóny v nadnárodnej lige ako asistent hlavného trénera, dvakrát po boku Rostislava Čadu, dvakrát pri Milošovi Říhovi. V nedávno skončenej sezóne kormidloval Roman Stantien už ako hlavný tréner hokejistov HK ŠKP Poprad, ktorých doviedol medzi štyri najlepšie tímy Tipsport ligy. V semifinálovej sérii, ktorú mnohí považujú za predčasné finále, len tesne podľahol trojnásobnému šampiónovi z Banskej Bystrice.

V osobe Romana Stantiena získava HC SLOVAN Bratislava skúseného a progresívneho trénera, ktorý dokonale pozná prostredie bratislavského klubu a napriek istému časovému sklzu oproti ďalším klubom Tipsport ligy je schopný zostaviť konkurencieschopný káder a dobre ho pripraviť na najbližšiu sezónu.

Roman Stantien bol pre novú sezónu predbežne dohodnutý s poľským klubom Unia Oswiecim. Po tom, čo ho oslovil s ponukou na spoluprácu prezident Slovana Juraj Široký, sa dohodol veľmi rýchlo. "Po prvom stretnutí som bol rozhodnutý, že sa chcem vrátiť do Slovana. Napriek tomu, že je to všetko otázka posledných pár dní, s niektorými hráčmi, ktorí prichádzajú do úvahy, som sa už rozprával, s ďalšími sa stretnem v najbližšom čase. Verím, že sa nám podarí zložiť dobré mužstvo. Jeho základ by jednoznačne mali tvoriť slovenskí hráči, z toho viacerí odchovanci klubu, alebo takí, ktorí už v Slovane v minulosti pôsobili. Nebude to ľahké, ale určite sa na to teším," povedal počas predstavovania nového trénera novinárom Roman Stantien.

"Pokiaľ ide o našu predsezónnu prípravu, uplatníme model KHL, to znamená, že sa stretneme v polovici júla a od tohto momentu sa budeme spoločne pripravovať 8-9 týždňov až do začiatku ligy. Viem o tom, že viacerí chlapci sa už nejaký čas intenzívne pripravujú individuálne, tak to v dnešnom hokeji má byť."

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem