Hlasy po víťazstve v Košiciach

Prinášame Vám vyjadrenia hlavného trénera a hráčov po výhre 3:1 v Košiciach

Rostislav Čada (tréner Slovana):
"Zvíťazili sme vďaka veľkej bojovnosti. Do zápasu sme išli z plnej záťaže, keďže v KHL je zakázaná spoločná letná príprava. Prechádzame ťažkým obdobím, čo sa týka fyzického stavu. Hráči preto nemajú v stretnutiach potrebný pohyb, ktorý by si vyžadovali tieto herné situácie. Čakali sme, že domáci na nás vybehnú. Vďaka bojovnosti a výkonu brankára sme zvládli prvú tretinu. Dobré a silné mužstvo hrá aj v čase, keď sa mu nedarí, trpezlivo, organizovane a ponúknuté šance vie využiť, čo sa nám podarilo. V Košiciach sa mi vždy páčilo, ale po dnešnom víťazstve sa mi páči ešte viac." Michal Vondrka (útočník Slovana): "Zápas mal výborné tempo, bol skutočne náročný. Skvele nám zachytal Jaro Janus, ktorý zmaril domácim neuveriteľné šance. Podržal nás a my sme pridali góly. Vďaka bohu za víťazstvo.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Prvá tretina bola nervózna, nehrali sme v nej dobre, mali sme ťažké nohy. Košičania mali veľa šancí v úvode, v ktorom sme robili zbytočné chyby, ale našťastie nás podržal Jaro Janus. Ak by dali dva góly, bol by to iný zápas. Od druhej tretiny sme začali lepšie hrať. Všetko je o korčuľovaní. Začali sme kombinovať, viac korčuľovať a prišli góly. Mohli sme ich dať aj viac. Hralo sa v skvelej atmosfére."