Hlasy našich hráčov po výhre v Nižnekamsku

Prinášame Vám hodnotenie víťazného zápasu v Nižnekamsku tak, ako ho videli naši hráči.

Rok Tičar: "Začali sme presne tak, ako sme si povedali pred zápasom: dôrazne, agresívne, jednoducho a s častou streľbou. Chodili sme pred bránku, navzájom si pomáhali a dobre korčuľovali. Odmenou bol prvý gól. V tejto hre sme pokračovali aj v druhej tretine a v podstate po celých šesťdesiat minút. Nebol to ľahký zápas, aj súper bojoval až do konca, ale dnes sme boli silnejší, kolektívnejší a získali sme cenné tri body." Václav Nedorost: "Tréner sa rozhodol dať nás v tomto zápase dohromady troch Čechov. Doteraz nám to ani jednému príliš nešlo. Mali sme hrať viac s pukom, u nich v obrannej tretine a verili sme, že spolu niečo vymyslíme. Bol to ťažký zápas, Nižnekamsk hrá v posledných zápasoch tiež tak trochu v kŕči. Som rád, že naša lajna dnes prispela k víťazstvu dvomi gólmi, pretože v posledných zápasoch sa presadzovala viacmenej iba lajna Roka Tičara, takže musíme sa pridať aj ostatní, a to sme dnes urobili. Zaplať pánboh za toto víťazstvo."Johan Backlund: "Po celý zápas som sa cítil veľmi dobre. Dôležité bolo streliť prvý gól, čo sa nám podarilo, a nemuseli sme my dobiehať súpera, ale oni nás. Hrali sme presne tak, ako sa zvyknú hrávať úspešné zápasy vonku na tripe. Aj keď sme sa v tretej tretine dostali do väčšej defenzívy, nemal som obavy o výsledok, keďže sa nám naďalej darilo nebezpečne zaútočiť. Až po tom inkasovanom góle už bolo cítiť trochu únavu, ale tri dôležité body sme uhájili."