Hlad po góloch ako pozitívny liek

V predchádzajúcich zápasoch sa belasí na gól narobili ako kone, proti Rige im vyšlo takmer všetko, na čo siahli.

Hráči HC Slovan Bratislava mali v posledných zápasoch problémy s koncovkou, na súperových gólmanov vyslali obrovské množstvo striel, ale do bránky padlo iba málo pukov. V stretnutí s Dinanom Riga však po prvých dvoch streleckých pokusoch svietil na ukazovateli skóre stav 2:0 a po prvej tretine dokonca 4:0. Belasí nakoniec zvíťazili 5:1 pričom skóre uzatváral Libor Hudáček: "V minulom zápase nám to nepadalo, teraz áno. Tréner nám prízvukuje, aby sme boli pri bráne hladní a teraz nám to vyšlo. Škoda druhej tretiny, niežeby sme poľavili, ale oni začali lepšie hrať. My sme to ako tak uhrali, Jaro Janus nás určite podržal. Tretiu tretinu sme už iba dohrávali. Môžete vidieť, že veľa útočíme a napádame, potom ich beci robia chyby, rovnako ako naši, keď napádajú nás. Doma musíme hrať ofenzívne a nie čakať na súpera." Slovanisti si pripísali tretiu výhru v rade, teraz ich však čaká náročný trip na klziskách súperov. Hneď ten prvý vzbudzuje mimoriadny rešpekt - SKA Perohrad zatiaľ zvíťazil vo všetkých dueloch a na konte má 12 víťazstiev! "Tam sa ukáže naša defenzíva. Bude to niečo nové, pre nášho trénera aj pre nás. Ešte sme s nimi v tejto sezóne nehrali, ale snáď niečo zoberieme aj z ich ľadu," nevzdáva sa dopredu útočník s číslom 90 na drese.