Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

HC SLOVAN získal do tímu gólmana Andreja Makarova

0 0

Držiteľ dvoch cenných kovov zo svetových šampionátov do 20 rokov je novým členom kádra HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title


Manažment belasých sa s Andrejom Makarovom dohodol na kontrakte do konca ročníka 2020/2021.Rodák z Kazane prichádza do tímu Slovana po pôsobení v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige, naposledy nastupoval v Diname Riga.

„Musím priznať, že pôvodne sme sa snažili pracovať na príchode slovenského brankára. Aktuálna situácia na trhu však tomu nenahráva a preto sme začali pozerať do zahraničia. Na Andreja sme dostali veľmi dobré odporúčania od trénerov brankárov viacerých tímov, kde v nedávnej minulosti pôsobil. Ide o gólmana v ideálnom veku, s dobrými fyzickými parametrami (188 cm, 88 kg) a skúsenosťami zo svetových súťaží. Veríme, že v našom mužstve bude oporou a pomôže nám na ceste v úspešnom ťažení v novej sezóne,“ vyjadril sa pre klubový web hlavný poradca a koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.

Andrej Makarov začal s hokejom v mládežníckych kategóriach Lada Togliatti, odkiaľ sa pravidelne dostával do výberov ruskej zbornej. 

Za národné mužstvo sa 27 – ročný brankár predstavil na vrcholných podujatiach do sedemnásť rokov, dvakrát reprezentoval na prestížnom juniorskom šampionáte 20 – ročných. Práve na tomto turnaji v roku 2012 nastúpil na tri duely s vysokou úspešnosťou takmer 98% a spolu s tímom získal strieborný kov. O rok neskôr bol pri bronzovej medaily Ruska s úspešnosťou viac ako 93% zákrokov.

Z Ruska sa Andrej Makarov v mladom veku presunul do Severnej Ameriky. Tri sezóny strávil v juniorskych súťažiach, najskôr v QMJHL, neskôr bol členom Saskatoon Blades vo WHL, s veľmi slušnou úspešnosťou nad 91% zákrokov. V sezóne 2012/13 získal v drese tohto tímu aj prestížne individuálne ocenenie najlepšieho brankára finálového turnaja juniorskych líg o Memorial Cup.

Ďalšie ročníky už Makarov naberal skúsenosti medzi seniormi.  Na základe kontraktu s Buffalo Sabres si pozíciu v bráne zastal v jeho farmárskych mužstvách Rochester Americans (AHL) a Fort Wayne Komets (ECHL), kedy dosiahol vždy viac ako 90% úspešnosti zákrokov.

V sezóne 2014/15 sa ruský gólman usadil v AHL v drese spomínaného Rochesteru. Stabilné výkony ho posunuli aj do prvého tímu „šablí“, kde bol zväčša druhou až treťou voľbou realizačného tímu. Medzi tri žrde v zápase NHL sa dostal na jedno stretnutie na jar 2015 proti New York Islanders.

Posledné sezóny bol Andrej Makarov členom tímov ruskej KHL. Spojené štáty vymenil za Čínu, kde obliekal dres Kunlunu Red Star. Následne pôsobil v tímoch Neftechimiku Nižnekamsk, Avtomobilistu Jekaterinburg. Vlani si sezónu odkrútil v Diname Riga.

Aktuálne sa Andrej Makarov pripravuje na nový ročník individuálne v rodnej Kazani. Vedenie belasých hokejistovi vybavuje všetky potrebné formality a náležitosti, aby sa čo najskôr mohol presunúť na Slovensko a pripojiť k spoločnej príprave belasých na ľade.

HC SLOVAN Bratislava teší podpis kontraktu s Andrejom Makarovom, verí v rýchle vybavenie potrebných administratívnych úkonov, bezproblémový príchod do Bratislavy a želá mu úspešný ročník 2020/21.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem