Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

HC SLOVAN začal spoločnú prípravu na ľade

0 0

Na ľade sa zišlo celkom 23 hráčov, z toho 4 brankári, nie všetci však majú s klubom podpísané platné zmluvy.

$article->fk_main_image->title

Ešte pred vstupom do kabíny A mužstva sa musel každý hráč a člen realizačného tímu preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19.

Hráčov v kabíne privítal budúci generálny riaditeľ klubu Maroš Krajči a hlavný tréner Roman Stantien. Následne im člen lekárskeho štábu Iľja Chandoga pripomenul základné pravidlá social distancingu, ktoré by mali v nasledujúcich týždňoch počas spoločnej prípravy dodržiavať.

V prvej fáze spoločného tréningu absolvovali hráči cvičenia na suchu pod dohľadom kondičného trénera Roberta Bereša. Na ľad v tréningovej hale B Zimného štadióna Ondreja Nepelu vyšli hráči postupne v dvoch skupinách, prvá intenzívna tréningová jednotka trvala cca 80 min.

Na prvom tréningu sa hlásili títo hráči, ktorí majú s klubom podpísané kontrakty:

Bačik, Sersen, Meszároš, Štajnoch, Maier, Bortňák, Rapáč, Buček, Mráz, S. Petráš, J. Sukeľ, Urbánek, Kundrík a Kytnár.

Doplnili ich juniori: Noskovič, Béke, R. Petráš, Ejem, Repka. S tímom trénovali aj hráči, ktorí s klubom nemajú zmluvy, ale dohodli sa vedením na spoločných tréningoch: Janus, Daňo, Studenič, Durný. 

V najlbližších dňoch sa do tréningového procesu zapojí aj obranca Ališauskas, ktorý čaká na výsledok testu na COVID-19. V domácej karanténe je po trojzápase s českou juniorkou v Brne aj D. Jendek. Situácia okolo zmluvy s brankárom Brustom, ktorý je naďalej v Kanade, by sa mala vyriešiť v priebehu prvých dvoch augustových týždňov.

Prvé prípravné zápasy čakajú na mužstvo až v závere augusta. Klub je predbežne dohodnutý so svojím tradičným letným súperom HC Kometa Brno, závisieť však bude na aktuálnou vývoji zdravotnej situácie v oboch krajinách. Slovan je tiež prihlásený na Tatranský pohár v Poprade, kde by mal v dňoch 1.-3. septembra odohrať tri zápasy.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem