HC SLOVAN na východe Slovenska

Druhýkrát v sezóne odohrá HC SLOVA zápas v ďalekých Michalovciach, rozhodcovia úvodné buly v nedeľu o 17:30 h.

Na prvý duel na východe Slovenska nespomíname dobre, v gólovej prestrelke 3:4 sme dvakrát vyhrávali, napokon prehrali tesne 4:3. Podobný scenár nebudú chcieť Slovanisti pripustiť v nedeľu o 17:30 h, kedy v Michalovciach vykorčuľú na ďalší vzájomný zápas proti domácej Dukla Ingema. Realizačný tím Slovana nenechal nič na náhodu a na východ Slovenska sa presunulo mužstvo už v piatok večer po zápase v Banskej Bystrici. Nováčik Tipsport Ligy začal aktuálny ročník výborne, kedy si najmä zo svojho štadióna urobil nedobytnú pevnosť. Body však Michalovčania postrácali na klziskách súperov, aj napriek tomu im v tabuľke patrí slušná siedma pozícia so ziskom 40 bodov.Na východe Slovenska sa k dobrým výkonom rozohral kanadský legionár Christophe Lalancette, ktorému v štatistikách svieti v 26 zápasoch celkom 22 kanadských bodov. Až o osem bodov za ním je dvojica Jakub Linet, Matej Giľák.V defenzíve sa hlavný tréner Michal Chudý spolieha na holandského beka Mike Dalhuisen, ktorý nazbieral 12 bodov. Ďalší legionári, ktorí pravidelne nastupujú v drese nášho najbližšieho súpera sú Fíni Sameli Ventelä a Konsta Mesikämmen.Dvadsaťjeden zápasov odchytal gólman Adam Trenčan, jeho úspešnosť je na hranici 92,1%.