HC SLOVAN na ľade nepríjemnej Nitry

V piatok o 18:00 h nastúpi HC SLOVAN v Nitre na zápas 9. kola Tipsport Ligy.

Kým belasí si dokázali v utorok napraviť chuť po nevydarenom vystúpení v Michalovciach a zdolali maďarský MAC Újbuda presvedčivo 3:0, hokejisti Nitry hľadajú formu z vlaňajších sezón.Corgoňom sa v posledných stretnutiach príliš nedarí, v ostatných troch dueloch nezískala Nitra ani bod, alarmujúca bola posledná porážka na vlastnom ľade s Košica 0:9. Na neuspokojivé výsledky a výkony reagoval hlavný tréner Andrej Kmeč, ktorý abdikoval v pondelok na svoju pozíciu. Vedenie klubu aktuálne rieši trénersku otázku, no nie je jasné či do nášho vzájomného zápasu obsadí post hlavného kormidelníka.Nitru pred sezónou opustili z vlaňajška najproduktívnejší hokejisti Róbert Lantoši a Samuel Buček, naopak v tíme zotrvali kľúčoví zámorskí legionári. Príspevok do kanadského bodovania sa tak aj v tejto sezóne očakáva od ťahúňov z minulých sezón Judda Blackwatera, Leanea Scheidla či Kalea Kerbashiana. Práve ich slabšia forma je pravdepodobne za nitrianskym nevydareným úvodom sezóny.V útoku dostávajú priestor v drese Nitry aj Patrik Lušnák, Juraj Šiška a Eduard Šimun, ktorí v minulosti pôsobili v drese Slovana v nadnárodnej KHL.Defenzíva Nitry sa na začiatku aktuálneho týždňa posilnila o kanadského beka Kenneyho Morrisona, v Nitre zotrval z minulej sezóny v zápasoch vyťažovaný obranca Mitch Versteeg. K najskúsenejším hráčom na klziskách Tipsport Ligy patrí 38 – ročný zadák Branislav Mezei.V bráne Nitry si desať zápasov rozdelila rovným dielom dvojica brankárov Miroslav Hanuljak, Juraj Šimboch.