Gólový uragán v druhej tretine!

Hokejisti Slovana zdolali po výbornom závere druhej tretiny a skvelom výkone Jara Janusa HC Košice 3:1.

HC Košice – HC SLOVAN Bratislava  1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Góly: 58. Bartánus - 34. Bližňák (Bartovič), 38. Mojžíš (Ölvecký, White), 38. Foster (Nagy, Netík)Zostavy:
HC Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Philipp, Černák, Klouček, Drgoň, Šeda, Chovan – Bartánus, Zagrapan, Hrnka – Jenčík, Pašek, Spilar (A) – Bartoš (C), Kolena, Bicek (A) – Sojčík, Češík, Stupka
HC SLOVAN: Janus – Sersen, Štajnoch, Vondrka, Bližňák, Bartovič – Sigalet, Foster, Nagy, Nedorost, Murley – Mihálik, Brejčák, Jeglič, Tičar, Netík – Mojžíš, Luža, Ölvecký, Surový, White – Bakoš, Hudáček.
Vylúčení: 5:7, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. 8 347 divákov (vypredané). Rozhodcovia: Jura - Korba, Rovenský.Prvá tretina prípravného zápasu medzi odvekými rivalmi priniesla hneď niekoľko veľkých príležitostí. Viac práce mál náš brankár Jaro Janus, ktorý v 4. minúte kryl strelu domáceho útočníka Hrnku a vzápätí si poradil aj s prebíjajúcim sa Pašekom. O tri minúty neskôr bol blízko ku gólu aj Zagrapan, no ani ten neprekonal výborného Janusa. Gól Košiciam nepriniesli ani veľké šance Jenčíka. Slovan ohrozil gólmana domácich Melicherčíka počas presilovky po strele Mihálika a následne aj v hre päť na päť z hokejok Ladislava Nagya a Roka Tičara.Druhá tretina pokračovala v podobnom duchu ako tá prvá, no Košice v jej úvode streliť gól nedokázali. Slovan mohol ísť do vedenia po trestnom strieľaní Bartoviča, tomu však nevyšiel bekhendový blafák. Košice nestrelili gól ani vo viac ako 60–sekundovej presilovej hre o dvoch hráčov a ďalšie minúty už patrili Slovanu. Najskôr sa v 34. minúte po strele Štajnocha a prihrávke Bartoviča presadil Bližňák, o štyri minúty nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu Mojžíš a skvelú päťminútovku ukončil delovkou do domácej siete Foster po nádhernej časovanej prihrávke Nagyho z rohu klziska pri avizovanom vylúčení domácich – 3:0.Slovan odohral tretiu tretinu veľmi pozorne v defenzíve. Domáci hokejisti sa napriek veľkej snahe nedokázali cez dobre organizovanú hru Slovana v útočnom pásme presadiť. Znížiť domáci nedokázali ani počas presilových hier po fauloch Nedorosta a Bližňáka. Naopak štvrtý gól mohol streliť výborne hrajúci Ladislav Nagy, ktorý sa uvoľnil medzi dvoch obrancov, no puk poslal len do stredu brány. Čestný gól Košíc mohol streliť Bartoš, jeho strelu zblízka ale vynikajúco zlikvidoval Janus. Kozmeticky dokázali napokon upraviť výsledok Košice v presilovej hre piatich proti trom v samom závere zápasu zásluhou Bartánusa.  Zápas sa hral v pravej hokejovej atmosfére vypredanej Steel Arény, ktorá zažila takúto návštevu na prípravnom zápase uprostred leta zrejme po prvý krát v histórii. Krátko po zápase sa generálni manažéri oboch odvekých rivalov - Maroš Krajči a Juraj Bakoš - predbežne dohodli na tom, že ostro sledované derby sa odohrá aj na budúce leto, tentoraz v bratislavskej SLOVNAFT Arene.