Gólová prestrelka pre Slovan!

HC SLOVAN Bratislava vylúpil Arénu Legiend, domáce Dynamo Moskva zdolal 5:3.

Dynamo Moskva – HC SLOVAN Bratislava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Góly: 3. Fjodorov (Tarasov), 28. Kokujov (Sopin, Rybakov), 38. Kuznecov (Makljukov, Podšendjalov) – 17. Ďaloga (Cheechoo, Starosta), 20. Kundrátek (Cheechoo), 21. Cheechoo (Taffe, M. Hlinka), 32. Kundrátek (Taffe), 46. Jeglič (Plastino)Zostavy:
Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Hietanen, Mironov, Makljukov, Robinson, Rylov, Solovjov, Volkov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Kokujov, Rybakov, Sopin – Kuznecov, Kokarev, Igumnov – Fjodorov, Tarasov (C), Šipov – Podšendjalov.
HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Starosta, Švarný, Plastino, Bačik, Meszároš (C), Pokorný, Ďaloga – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Valský – Chipchura, Lušňák, Vopelka – T. Kubalík, Viedenský, Šiška.Gólman Slovana Barry Brust predviedol hneď v úvode ťažký zákrok, no z následnej akcie domácich už kapituloval. Strelu Fjodorova ešte tečoval nešťastne Ďaloga a Dynamo pred vlastným publikom vyhrávalo. Kanadský brankár sa v desiatej minúte zaskvel pri strelách Robinsona a Fjodorova, na opačnej bráne sa pokúšal vyrovnať Jonathan Cheechoo. Slovanisti sa dočkali v 17. minúte, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil strelou pomedzi betóny Ďaloga. Z našej strany to nebolo všetko, dve sekundy pred prvou sirénou využil ďalšiu presilovku Tomáš Kundrátek.Druhá tretina začala pre Slovan výborne, Taffe vybojoval puk na kruhu, poslal ho skvele na Cheechooa a ten sa nemýlil 1:3. Dynamo následne zaplo na vyššie obrátky a Brust sa musel v bráne obracať. Tlak napokon využil na strelenie gólu po vyšachovaní obrany Kokujov. Belasých však gól nezaskočil a už o tri minúty sa trafil perfektne druhýkrát v stretnutí Tomáš Kundrátek. Slovanisti žiaľ išli do šatní len s jednogólovým náskokom, Brusta prekonal presným tečom Kuznecov. Dynamo malo na začiatku tretej tretiny možnosť presilovky, tú nevyužilo a Slovan udrel piatykrát. Po strele Plastina sa pred bránou dobre zorientoval Jeglič a puk poslal nechytateľne za Lazušina, ktorý po treťom góle vystriedal Jerjomenka. V 49. minúte zneškodnil Brust lapačkou super šancu Fjodorova. Klinec do rakvy domácich mohol dať Ďaloga, v samostatnom úniku mieril len do výstroje brankára. Fjodorov v 53. minúte z kruhov napáll do spojnice Brustovej brány.  Slovan v závere už neinkasoval a z ľadu ďalšieho favorita ma cenné tri body!M. Říha: "Som rád, že sme podali disciplinovaný a taktický výkon. Dynamo má silné mužstvo, doma hrá dobre, málo tu prehráva. Chlapci hrali pre mužstvo, pre výsledok, nie individuálne. Odohrali sme dobrý zápas, tešíme sa z troch bodov."