Gól Sersena, asistencia Hudáčka

Hokejisti Slovenska majú za sebou víťazný vstup do svetového šampionátu v Česku, Dánov sme zdolali 4:3 po samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka sa v prvej tretine dostali iba k dvom poriadnym šanciam, no nepremenili ich. Dáni ich potrestali v 26. minúte, keď využili presilovku a dostali sa do vedenia 1:0. Odvtedy už dominovali slovenskí reprezentanti, no dlho nevedeli nájsť recept na výborného Galbraitha. Podarilo sa im to až v 49. minúte, keď v početnej výhode vyrovnal tvrdou strelou po prihrávke Libora Hudáčka Michal Sersen a odštartoval gólovú trojminútovku, po ktorej viedli Slováci 3:2. Ďalšie góly pridali Viedenský, Graňák a za súpera Hardt. Tesné vedenie ale neudržali, keď inkasovali v oslabení 2:14 minút pred klaksónom z hokejky D. Nielsena. V predĺžení gól nepadol a tak o triumfe Slovenska rozhodol v šiestej sérii samostatných nájazdov Marko Daňo.V zostave Slovenska sa objavilo spolu päť hráčov, ktorí v sezóen 14/15 obliekali dres Slovana. Okrem Michala Sersena a Libora Hudáčka aj Mário Bližňák, Milan Bartovič a Tomáš Surový.Slovensko - Dánsko 4:3 pp a sn (0:0, 0:1, 3:2 - 0:0, 1:0)Góly: 49. Sersen (L. Hudáček, Pánik), 51. Viedenský (Dravecký, Lušňák), 52. Graňák (Dravecký, Laco), rozh. nájazd: Daňo - 26. Bjorkstrand (J. Jensen, J. B. Jensen), 51. Hardt (Madsen), 58. D. Nielsen. Rozhodcovia: Bulanov (Rus.), Rönn (Fín.) - Fluri (Švaj.), Schrader (Nem.), vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 8812 divákov (vypredané).SR: Laco – Meszároš, Jánošík, Jurčina, Sersen, Ďaloga, J. Mikuš, Graňák – Miklík, Kopecký, Gáborík – Pánik, Bližňák, Bartovič – Daňo, Surový, L. Hudáček – Lušňák, Viedenský, Dravecký
Dánsko: Galbraith - D. Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Hardt, Jakobsen, Madsen - Bjorkstrand, J. Jensen, Storm - Spelling, Green, M. Poulsen - Hansen, A. Poulsen, Starkov