Genoway ako dobre namazaný stroj: Dva domáce zápasy, bilancia 2 + 2

Kanadskému útočníkovi ide momentálne karta.

Hráči HC Slovan Bratislava majú za sebou prvé dva domáce zápase v sezóne 2017/2018. V oboch dueloch uspeli a v oboch bol ústrednou postavou kanadský útočník Colby Genoway. V stretnutí proti Minsku streli gól a na ďalšie dva prihral, proti Sibiru si pripísal víťazný presný zásah. Navyše sa mu mimoriadne darí aj na vhadzovaniach."Sibir je veľmi silný tím, majú prepracovaný systém a výborného brankára. Bol to fyzicky náročný zápas, ale myslím si, že dnes sme zahrali veľmi slušne v defenzíve. Tiež sme popracovali na prechode cez stredné pásmo, rýchlejšie sme korčuľovali dopredu aj dozadu a takto by sme mali hrať, aby sme boli úspešní," zhodnotil zápas strelec víťazného gólu.Presný zásah kanadského centra belasých padol dosť kuriózne. Po nahodení spoza bránky sa od korčule jedného z hráčov Novosibirska odrazil do ramena brankára hostí Alexandra Saláka a nakoniec skončil v sieti. "V prvom momente som ani nevidel, že puk prešiel bránkovú čiaru. Ale na konci dňa sa už nikto nebude pýtať, ako sa tam dostal. Hlavne, že máme tri body," usmial sa Colby.