Logo

Správy

Najbližší zápas

Nedeľa o 18:00
Zápas vysiela Sport 1
vs
HC SLOVAN Bratislava
HC Košice
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Generálnym manažérom Slovana sa stane Juraj Bakoš

0 0

Dlhoročný úspešný hokejový funkcionár nastúpi do pozície v klube od 1. júla 2019.

$article->fk_main_image->title

HC SLOVAN Bratislava obsadí post generálneho manažéra v pre neho náročnom období, v ktorom sa momentálne nachádza, skúseným slovenským hokejovým funkcionárom Jurajom Bakošom

Pädesiatosemročný manažér má za sebou mimoriadne úspešné roky v rovnakej pozícii v klube HC Košice. Na východe republiky zastával Juraj Bakoš funkciu generálneho manažéra od roku 2004 až do roku 2017. V priebehu desiatich rokov bol s oceliarmi deväťkrát vo finále extraligy,  získal celkom päť majstrovských titulov, vrátane extraligového zlatého hetriku v rokoch 2009–2011.  S HC Košice vstúpil vôbec ako prvý slovenský mančaft do hokejovej Ligy majstrov (Champions League).

Vo svojej funkcionárskej kariére bol Juraj Bakoš tiež dôležitým predstaviteľom Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (2011–2015), zastával tiež pozíciu predsedu predstavenstva spoločnosti Pro-Hokej (2007-2015), riadiaceho orgánu slovenskej najvyššej súťaže. 

„Do Slovana prichádzam síce v neľahkej situácii, ale s jasným cieľom čo najskôr pozdvihnúť klub po všetkých stránkach. Oficiálne na stoličku generálneho manažéra zasadnem až v prvý júlový deň, pracovať som však už začal vo viacerých oblastiach. Úzko spolupracujem s hlavným trénerom Romanom Stantienom, spoločne pracujeme na skladaní mužstva. Oslovili sme viacerých chlapcov, ktorých by sme si v klube vedeli predstaviť. Chceme, aby jeho základ tvorili slovenskí hráči, aj takí, ktorí v Slovane už pôsobili a majú k nemu vzťah,“ povedal Juraj Bakoš.  

Juraj Bakoš zasvätil hokeju život prakticky od malička.  Ako rodák z Kežmarku odštartoval svoju profesionálnu hokejovú kariéru na východe Slovenska už ako 17–ročný.  V tíme VSŽ Košice pôsobil deväť sezón v kvalitnej federálnej česko– slovenskej hokejovej lige.  V rokoch 1986 a 1988 získal dva federálne tituly. V roku 1983 bol dokonca draftovaný tímom NHL Philadelphia Flyers. V 10 zápasoch si obliekol aj dres reprezentácie Československa. 

Po odchode z manažmentu HC Košice na jeseň 2017 sa Juraj Bakoš rozhodol trvalo usadiť na západnom Slovensku. Býva neďaleko Bratislavy a zastáva vysoký manažérsky post vo firme v nehokejovom odvetví. 

„Jedna kapitola mojej hokejovej funkcionárskej kariéry sa pred dvoma rokmi uzatvorila v Košiciach. Napriek tomu som naďalej pravidelne sledoval dianie v našej lige, reprezentácii, a samozrejme Slovan v KHL. Na predchádzajúce úspechy chcem opätovne nadviazať v Bratislave, so Slovanom. Verím, že tvrdá práca, na ktorú som zvyknutý, sa postupne vyplatí a fanúšikovia Slovana budú mať opäť z hokeja radosť a na svoj klub budú patrične hrdí,“ dokončil Juraj Bakoš. 

Juraj Bakoš sa svojej funkcie ujme  oficiálne v pondelok 1. júla, okolo tohto dátumu zároveň zoznámi novinárov a športovú verejnosť so svojimi predstavami o fungovaní v Slovane na špeciálnej tlačovej konferencii.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 12 15
2. Abdul Jindřich 12 9
3. Sersen Michal 12 7
4. Puliš Radovan 11 7
5. Bondra Radovan 11 6
6. Viedenský Marek 5 6
7. Bačík Patrik 12 5
8. Miklik Michel 11 5
9. Meszároš Andrej 12 4
10. Štajnoch Martin 12 4

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem