Generálka pred MS proti Dánsku

Slovenská reprezentácia odohrá posledný prípravný zápas pred svetovým šampionátom v sobotu o 17:00 na ZŠ Ondreja Nepelu.

Zverenci Zdena Cígera sa s rovnakým súperom stretli už vo štvrtok a pomerne jednoznačný priebeh si výrazne skomplikovali v tretej tretine. Slovenskí hokejisti vyhrávali po 40. minútach už 3:0, no hostia počas štvorminútovky v tretej tretine vyrovnali na 3:3 a zápas išiel až do predĺženia. V ňom rozhodol nechytateľnou bombou Andrej Meszároš. V Bratislave sa hokejový fanúšik v sobotu o 17:00 bude mať na čo pozerať. Tímy už nastúpia v najsilnejšom možnom zložení. Výber Slovenska si môžete naživo pozrieť doplnení o Andreja Sekeru, Martina Marinčina, Marka Daňa a už aj útočníka Detroitu Red Wings Tomáša Jurča. Fanúšik Slovana bude isto zvedavý aj na svojich miláčikov Ivana Švarného, Michala Sersena, Mareka Viedenského, Pavla Skalického, Andreja ŠťastnéhoPatrika Lušňáka.Značnou silou disponuje aj reprezentácia Dánska. V jeho radách pôsobia elitní obrancovia Jokeritu Helsinki Philip Larsen, Jesper Jensen, ako aj jeden z najproduktívnejších hráčov KHL Peter Regin. V Medveščaku Záhreb mal dobrú sezónu Patrick Bjorkstrand. Ďalší štyria hráči hrajú za kluby švédskej SHL. Až 6 dánskych hokejistov pravidelne nastupuje v kluboch NHL, z nich sa do nominácie Mira Šatana pre Team Europe na septembrový Svetový pohár dostali hneď štyria, čo momentálne robí Dánsko druhou najsilnejšou krajinou výberu práve za Slovenskom.Dánsky tím navyše z NHL posilnil Jannik Hansen z Vancouveru a Nikolaj Ehlers z Winnipegu.Vstupenky na generálku pred začiatkom svetového šampionátu v Rusku si môžete stále zakúpiť v sieti Ticketportal. Odpreďte našich chlapcov na majstrovstvá sveta z hľadisla ZŠ Ondreja Nepelu.