Logo

Správy

HC Košice
26 Sep
HC SLOVAN Bratislava
16:00
Doma Vonku

Dvoje derby, turnaj v Michalovciach a Champions Hockey League

0 0

HC SLOVAN Bratislava zverejnil dôležité dátumy svojej predsezónnej prípravy, ako aj prvé zápasy sezóny 2021/22.

$article->fk_main_image->title

Kompletné mužstvo a realizačný tím sa po prvý raz stretne v plnej sile na zraze k začiatku spoločnej predsezónnej prípravy v stredu 28. júla. Prvé dni budú v znamení lekárskych previerok a testov. Následne bude mužstvo trénovať už na zúženej ľadovej ploche s rozmermi 60 x 28 m v domácich podmienkach Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Počas predĺženého druhého augustového víkendu absolvujú belasí úvodnú zápasovú previerku pred novou sezónou. Dvojzápas bude v znamení derby s Capitals. Najprv vo štvrtok 11. augusta si skrížia hokejky s bratislavským nositeľom tohto mena, v nedeľu 14. augusta pricestujú do Bratislavy viedenskí Capitals. V tomto zápase bude Slovan po prvý raz v sezóne domácim mužstvom, vstupenky budú v predaji začiatkom augusta.

Počas ďalšieho víkendu absolvuje Slovan medzinárodný letný turnaj na Zemplíne. Organizátorom je domáci klub HK Dukla Michalovce, okrem neho sa na turnaji zúčastní aj náš odveký rival z Košíc. Zloženie zahraničných účastníkov sa v dôsledku koronavírusovej pandémie viackrát menilo a malo by byť definitívne známe v najbližších dňoch. Každopádne, pri Šírave odohráme tri kvalitné zápasy, ktoré budú poslednou prípravou pred vstupom do súťažnej časti sezóny.

Ten obstará premiérová účasť Slovana v Champions Hockey League. Najprv mužstvo vycestuje špeciálom na round trip do Švédska (Leksands IF) a Švajčiarska (HC Fribourg-Gottéron) v závere augusta. Po skončení olympijskej kvalifikácie sa s oboma súpermi stretne znovu v domácom prostredí 2. a 4. septembra. V základnej skupine F je ešte favorizovaný celok Oceláři Třinec, ktorý v Bratislave uvidíme v polovici októbra.

V septembri (9.9.) nám ešte oplatia vlaňajšiu návštevu v Grazi tamojší 99ers. Nie je vylúčené, že do programu prípravných zápasov ešte pribudne jeden-dva zápasy, zatiaľ ich má do začiatku extraligy Slovan v pláne odohrať 10.

V čase písania týchto riadkov nebol známy konečný počet účastníkov extraligy (s Miskolcom alebo bez) a tým pádom aní hrací systém. Predbežný začiatok extraligy kluby združené v Asociácii profesionálnych hokejových klubov (APHK) stanovili na 24. septembra. Podmienili ho však uvoľnením športového COVID automatu, ktorý momentálne na hokejový zápas umožňuje návštevu maximálne 500 divákov.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem