Dvoch zranených vystriedajú dvaja navrátilci

Boj belasých o najlepšiu pozíciu do vyraďovacích bojov pokračuje dnes o 16:00 h v domácom prostredí proti HC’05 Banská Bystrica.

Tréneri Slovana môžu proti Banskej Bystrici počítať s dvojicou Marek Viedenský, Tomáš Zigo, na druhej strane však v zápase o Zvolene prišli o dvojicu Tomáš Matoušek, Jakub Urbánek. Oboch trápi zranenie v hornej časti tela, ktoré by si však nemalo vyžiadať výraznejšiu rekonvalescenciu. Do zápasu nezasiahnu pre zranenia dnes ani Jindřich Abdul a Barry Brust. Marek Viedenský zasiahne hneď do elitnej formácie, vedľa seba má Milana Kytnára a autora víťazného gólu zo Zvolena Žigu Panceho. Bez zmeny je formácia Martina St. Pierra s krídlami Joeom Basarabom a Radovanom Bondrom. Jakuba Urbánka nahradí na pozícii centra tretej formácie Tomáš Zigo, spolupracovať bude s Romanom Žitným a Dominikom Jendekom. Roman Kukumberg má na ľade Mareka Slobodu a Šimona Petráša.V defenzívnych radách nenastala žiadna zmena. Kapitán Michal Sersen hrá s Patrikom Bačíkom. Stabilné sú aj dvojice Andrej Meszároš, Martin Štajnoch – Edurad Šedivý, Brett Carson. Trénerský tím využije tiež duo Jiří Kučný, Daniel Demo.Ďalší zápas si odkrúti Vladislav Habal, na striedačke zostane Roman Sabo.  Zostava:
Habal (Sabo)
Sersen, Bačík – Viedenský, Kytnár, Pance