Dva body sú lepšie ako nič

Brankára belasých mrzí druhý gól, ale s dvomi bodmi bol nakoniec spokojný.

Oporou Slovana v zápase proti Dinamu Minsk bol určite aj brankár belasých Jaroslav Janus, ktorý svoj tím podržal a najmä v prvej tretine zlikvidoval niekoľko veľkých šancí hosťujúceho tímu. S dvoma bodmi bol po stretnutí nakoniec spokojný: "Pre nás sú to dôležité dva body, sme radi, že sme na domácom ľade konečne uspeli a verím, že takto budeme pokračovať aj ďalej. Proti Dinamu sme dvakrát viedli, ale prišiel taký lacnejší gól. Bohužiaľ, aj to sa stáva, je to hokej. Netreba si však z toho robiť ťažkú hlavu, treba sa z toho poučiť a ísť ďalej. Vyhralo sa a to je podstatné, dva body sú lepšie ako nič. V KHL je každý jeden bod veľmi ťažko vybojovaný." Po príchode trénera Matikainena sa postupne mení herný systém, hráči sa ho snažia plniť a fanúšikom sa takýto hokej páči. "Veľa vecí sa tu zmenilo, chceme hrať útočnejšie a myslím si, že je to vidieť. Už v Záhrebe sme hrali výborný hokej od prvej minúty a aj proti Minsku sme podali dobrý výkon, až na nejakých 10 minút v druhej tretine, kedy sme ich viac púšťali do šancí. Hrali sme dobre aj v obrane, dali sme dva góly, v nájazdoch ďalšie dva a to stačilo na výhru," vyjadril sa po zápase brankár Slovana.