Druhý zápas World Games proti SKA

HC SLOVAN po zlom zápase v piatok odcestuje do Viedne aj v nedeľu, kde sa o 17:00 h stretne s SKA Petrohrad.

Ďalší súper z kategórie najťažších čaká belasých v rozpätí troch dní v susednom Rakúsku. Renomé si po nelichotivej prehre s CSKA Moskva 0:9 budú chcieť zverenci Vladimíra Országha napraviť v nedeľu. Ich súperom však bude dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára a aktuálne druhé mužstvo Západnej konferencie SKA Petrohrad.Tím okolo hviezdneho kapitána Pavla Dacjuka, člena Triple Gold Clubu za víťazstvo zlatých medailí na svetovom šampionáte, olympijských hrách i zisku Stanley Cupu pricestovali do Viedne z Rigy, kde zdolali miestne Dinamo 2:1. Od spomínaného 20 bodového „magic-mana“ Pavla Dacjuka je bodovo lepším z útočníkov len Nikita Gusev, ktorý nazbieral 25 bodov a má tak nakročené dobehnúť minuloročných 62 bodov v základnej časti. Za touto dvojicou nasleduje Alexander Barabanov s 13 bodmi, štvrtá je niekdajšia jednotka draftu NHL Nail Jakupov, ktorý však odohral len 15 zápasov. Obrana Slovana bude musieť hrať bez chýb a dávať si pozor aj na Nikolaja Prochorkina, Sergeja Plotnikova či Viktora Tichonova.  V produktivite sa skvelému Gusvevovi dokázal vyrovnať obranca s nevídanou tvrdou strelou Patrik Hersley. Švédsky bek má na konte 25 bodov a nazbieral ich najmä v početných výhodách. Viac defenzívnych úloh majú obranné piliere ako Anton Belov, Vladislav Gavrikov i Dinar Chafizulin.Trénerský štáb pod vedením Ilju Vorobjova, ktorý vedia aj ruskú repezentáciu v bráne strieda dvojicu Magnus Hellberg, Ilja Šesťorkin. Obaja gólmani majú vysokú úspešnosť nad 92% zákrokov. Vstupenky na zápas HC SLOVAN Bratislava - SKA Petrohrad si ZAKÚPITE TU!