Druhý týždeň prípravy

Nedeľný program na sústredení v Litoměřicích patril zápasu a regenerácii.

Príprava hokejistov HC SLOVAN Bratislava na severe Čiech sa prehupla do druhej polovice. Úvodný týždeň zakončili zverenci hlavného trénera Miloša Říhu zápasom, v ktorom si to medzi sebou rozdali modrí proti bielym. Viac sa darilo modrej partii okolo Radka Smoleňáka, či Jonathana Cheechooa, ktorá zvíťazila nad bielymi 2:1, v doplnkovom predĺžení sa zase darilo druhému mužstvo Václava Nedorosta, Jakuba Valského či Žigu Jegliča.„Po ťažkých tréningoch v týždni na ľade i na suchu bolo vzájomné meranie síl vhodným doplnkom a spestrením. Všetci sme tu dostatočne súťažíví, chceme vyhrávať, takže sme do toho išli naplno,“  usmieval sa kanadský útočník Jonathan Cheechoo.Popoludní potom prišiel na rad odpočinok a regenerácia. Hokejisti sa spoločne vybrali na blízke kúpalisko, kde sa v horúcom počasí príjemne schladili. „Nebolo to žiadne slnenie, keďže ležať v takom teple ešte viac vyčerpáva. Niekoľkokrát sme si zaplávali a vrátili sa na večeru do hotela. Pred nami je druhý týždeň, čaká nás opäť zaberačka,“ dodal Václav Nedorost.  Belasí budú v druhom týždni opäť na ľade dvakrát za deň, výnimkou je len pondelok, kedy vykorčuľú na plochu zimného štadióna len popoludní. Koniec spoločného sústredenia je naplánovaný na sobotu 16. júla.