Druhá posila na brankárskom poste

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa dohodlo na spolupráci s kanadským brankárom Barrym Brustom.

Kontrakt s rodákom z kanadského štátu Manitoba znie na jeden rok s platnosť do 30. apríla 2016. Po minulotýždňovom podpise zmluvy s Michaelom Garnettom tak manažment klubu získal do svojich radov ďalšieho kvalitného gólmana a pre sezónu 2015/16 sa mu tak na brankárskom poste rysuje mimoriadne vyrovnaná kanadská dvojica. Barry Brust (nar. 1984) začínal podobne ako veľká väčšina zámorských hráčov vo Western Hockey League, v ktorej strávil v tíme Spokane Chiefs takmer plné štyri sezóny. V juniorskej súťaži si brankára s dobrými fyzickými parametrami (188 cm, 103 kg), ktorými nemá problém vykryť značný priestor brány všimli predstavitelia  Minnesoty Wild a hráča si v roku 2002 vybrali z tretieho kola draftu, celkovo 73. pozície.Nasledujúce sezóny chytal Brust s úspešnosťou viac ako 90% v seniorskej East Coast Hockey League i American Hockey League. V ročníku 2006/07 sa postavil na 11 zápasov do svätyne Los Angeles Kings. Aj v ostatných sezónach predvádzal v AHL dobré výkony, o ktorých hovoria vysoké čísla úspešnosti zákrokov na hranici 92%.  V ročníku 2011/2012 si vyskúšal nemeckú najvyššiu súťaž, aby sa o rok neskôr ešte pobil o účasť v prvom tíme Calgary Flames, no v silnej konkurencii gólmanov mu nestačila ani 92% - ná úspešnosť zákrokov.Pred štartom ročníka 2013/2014 sa Brust upísal chovátskemu Medveščaku Záhreb, kde exceloval  až 93% úspešnostou zákrokov. Podobné výkony podával u „medveďov“ v sezóne 2014/15, počas ktorej prešiel do Jugry Chanty – Mansijsk. Na Sibíri odchytal 22 zápasov s úspešnosťou 91,1% zákrokov. Na veľkého brankára si spomínajú aj naši útočníci, ktorý si na ňom doslova vylámali zuby vo vzájomných dueloch s Medveščakom v uplynulom ročníku.HC SLOVAN Bratislava víta Barryho Brusta v mužstve a praje mu čo najviac vychytaných víťazstiev.